Əsas səhifə | Xəbərlər | "Tələbə baharı" Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının qalibləri məlumdur
Yerləşdirilmə tarixi : 30 Aprel 2016 12:15
"Tələbə baharı" Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının qalibləri məlumdur
Aprelin 30-da Azərbaycan Akademik Milli Dram Teatrında Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı ilə birgə "Tələbə baharı" Ümumrespublika tələbə yaradıcılıq festivalının final mərhələsi keçirildi. Festivalın keçirilməsində məqsəd, tələbə-yaradıcılıq kollektivlərini inkişaf etdirmək, ali təhsil müəssisələrinin tələbələri və orada fəaliyyət göstərən dərnəklər arasında tələbə mübadiləsini təşkil etmək, tələbələrin estetik tərbiyə sistemini təkmilləşdirməkdir. Yaradıcı və istedadlı gəncləri üzə çıxarılması, onlara dövlət qayğısının artırılması, asudə vaxtlarının səmərəli təşkil edilməsi sahəsində səylərin gücləndirilməsi, yeni ünsiyyət və əlaqələrin formalaşdırılmasına şərait yaradılması layihənin əsas məqsədləri sırasına da daxildir.Qeyd edək ki, bu il 13-16 aprel tarixlərində festivalın seçim mərhələləri keçirildi. Seçim turlarında 15-dən çox ali təhsil müəssisəsindən 200-dən çox tələbə müxtəlif nominasiylar üzrə öz istedadlarını ən mükəmməl şəkildə nümayiş etdirdilər. Qeyd edək ki, Milli rəqslər nominasiyası üzrə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rəqs ansamblı - III yerə layiq görüldü.
Final mərhələsinin sonunda festivalın nominantlarına Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının birgə təsis etdiyi diplomlar və xatirə hədiyyələri təqdim edildi.

On 30 April, in Azerbaijan State Academic National Drama Theatre, with the collaboration of  the Ministry of  Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Azerbaijan Student Youth Organizations' Union , final round of the "Student Spring"- National Student Art Festival was held . The aim of the festival is to develop the students creative group,  the exchange of students between the associations and  improve students' aesthetic education system. Revealing creative and talented young people, and increasing state care efforts in the field of leisure time, creating conditions for the development of new communication and relationships are among the main objectives of the project. It must be noted that that the selection of the festival stages this year was held on April 13-16. During  the  selection,  more than 15 universities and more than 200 different students demonstrated their talents in the most perfect way. The nomination of the dance ensemble of Sumgait State University - was awarded with  third place.
At the end of the final stage of the Festival  the nominees  were presented with diplomas and memorable gifts.