Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivi 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə keçirilən tədbirdə iştirak edib
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Noyabr 2025 17:28
Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivi 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə keçirilən tədbirdə iştirak edib
Noyabrın 8-də Sumqayıt Şəhidlər xiyabanında 8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə anım tədbiri keçirilib. Tədbirdə Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov, Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru v.i.e., professor Əminağa Sadıqov, Milli Məclisin deputatları, hüquq-mühafizə orqanlarının rəhbərləri, şəhid ailələrinin üzvləri, qazilər, şəhər ictimaiyyətinin nümayəndələri, həmçinin SDU-nun professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak ediblər. Əvvəlcə Azərbaycanın Dövlət Himni səsləndirilib, Vətənimizin azadlığı və suverenliyi uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub. Tədbirdə çıxış edən Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov Zəfər Gününün Azərbaycan xalqının tarixində ən şərəfli səhifələrdən biri olduğunu bildirib. O vurğulayıb ki, bu möhtəşəm Qələbə Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyətli rəhbərliyi, Azərbaycan Ordusunun igidliyi və xalqımızın sarsılmaz birliyi nəticəsində mümkün olub. Çıxışlarda qeyd olunub ki, 8 Noyabr – Zəfər Günü xalqımızın milli iradəsinin, qəhrəmanlıq ruhunun və dövlətimizin qüdrətinin təntənəsidir. Tədbir iştirakçıları Şəhidlər xiyabanında ucaldılmış “Qalib əsgər” abidəsi önünə və şəhidlərin məzarları üzərinə gül dəstələri qoyaraq onların əziz xatirəsini ehtiramla yad ediblər. Daha sonra şəhərdə keçirilən ağacəkmə aksiyasında iştirak edərək şəhidlərin xatirəsinə “yaşıl zəfər zolağı” salıblar.

Home | News | Sumgayit State University staff participated in the event held on the occasion of November 8 - Victory Day
Yerləşdirilmə tarixi : 09 November 2025 17:28
Sumgayit State University staff participated in the event held on the occasion of November 8 - Victory Day
On November 8, a commemorative event was held in Sumgayit Martyrs' Alley on the occasion of November 8 - Victory Day. The event was attended by the Head of Sumgayit City Executive Power Zakir Farajov, the acting rector of Sumgayit State University, acting, Professor Aminaga Sadigov, members of the Milli Majlis, heads of law enforcement agencies, members of the families of martyrs, veterans, representatives of the city community, as well as the faculty and students of SSU. First, the National Anthem of Azerbaijan was played, and the memory of the martyrs who gave their lives for the freedom and sovereignty of our Motherland was commemorated with a minute of silence. Speaking at the event, the Head of Sumgayit City Executive Power Zakir Farajov said that Victory Day is one of the most glorious pages in the history of the Azerbaijani people. He emphasized that this magnificent Victory was possible as a result of the resolute leadership of the President, the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, the courage of the Azerbaijani Army and the unshakable unity of our people. It was noted in the speeches that November 8 - Victory Day is a celebration of the national will, heroic spirit and power of our people and our state. The participants of the event paid tribute to the dear memory of the martyrs by laying flowers in front of the "Victory Soldier" monument erected in the Alley of Martyrs and on their graves. Later, they participated in a tree-planting campaign held in the city and laid a "green victory zone" in memory of the martyrs.