Əsas səhifə | Xəbərlər | ADPU-nun Quba filialının əməkdaşları SDU-da
Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) Quba filialının bir qrup əməkdaşı aprelin 7-dən 11-dək Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) Filologiya fakültəsində “Məktəbəqədər təhsil” ixtisası üzrə təcrübə mübadiləsində iştirak ediblər.
Təcrübə zamanı onlar həmin ixtisas üzrə dərslərin tədrisi prosesini izləyib, fənn müəllimləri və fakültə rəhbərliyi ilə elmi-pedaqoji müzakirələr aparıblar. Aprelin11-də isə filialın müəllimləri Filologiya fakültəsinin müvafiq ixtisas üzrə IV kurs tələbələrinin təcrübə keçdikləri Sumqayıt şəhər 5 və 39 nömrəli körpələr evi uşaq bağçalarında olublar. Müəllimlər təcrübəçi tələbələrin bağçaların müxtəlif yaş qruplarında təşkil etdikləri məşğələ dərslərində iştirak ediblər.
Təcrübənin sonunda mübadilə iştirakçıları Filologiya fakültəsinin dekanı, dosent Günel Paşayevanın rəhbərliyi ilə keçirilmiş iclasda bu səfərin çox faydalı və maraqlı keçdiyini bildirərək öz təəssüratlarını bölüşüb, əldə etdikləri təcrübənin gələcək fəaliyyətlərində mühüm rol oynayacağını qeyd ediblər

Home | News | Employees of the Guba branch of the Azerbaijan State Pedagogical University (ASPU) at SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 11 April 2025 17:21
Employees of the Guba branch of the Azerbaijan State Pedagogical University (ASPU) at SSU
A group of employees of the Guba branch of the Azerbaijan State Pedagogical University (ASPU) participated in the exchange of experience in the specialty “Preschool Education” at the Faculty of Philology of Sumgayit State University (SSU) from April 7 to 11. During the internship, they observed the teaching process of lessons in that specialty and held scientific and pedagogical discussions with subject teachers and the faculty administration. On April 11, the teachers of the branch visited the Sumgayit city kindergartens No. 5 and 39, where the fourth-year students of the Faculty of Philology in the relevant specialty were undergoing internship. The teachers participated in the training classes organized by the interns in different age groups of the kindergartens.
At the end of the experience, the exchange participants shared their impressions at a meeting led by the Dean of the Faculty of Philology, Associate Professor Gunel Pashayeva, stating that this visit was very useful and interesting, and noted that the experience they gained would play an important role in their future activities.