Əsas səhifə | Xəbərlər | Məzunlar 20 il sonra doğma universitetdə
İyunun 30 –da Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) Təbiət Elmləri fakültəsinin Fizika müəllimliyi ixtisası üzrə 2005-ci il məzunları 20 ildən sonra görüş keçiriblər. Bu əlamətdar gün SDU-da “Məzun Günü” ilə üst-üstə düşərək tədbirə xüsusi mənəvi dəyər qatıb. Duyğulu anların yaşandığı görüşdə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru, dosent Elmar Xəlilov məzunlara səmimi salamlarını çatdırıb. O, bu cür görüşlərin universitet-məzun münasibətlərinin güclənməsindəki rolunu vurğulayaraq, belə əlaqələrin həm məzunların peşəkar inkişafına, həm də universitetin davamlı inkişafına töhfə verdiyini bildirib. Sonra Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin direktor əvəzi Ruhəngiz Əmirova çıxış edərək Məzun Assosiasiyası çərçivəsində həyata keçirilən layihələr, qurulan əlaqələr və gələcək planlar barədə məlumat verib.
Daha sonra universitetin tanıtım videoçarxı nümayiş olunub. Təbiət Elmləri fakültəsinin dekan müavini dosent Sabir Ələkbərov və digər müəllimlər də çıxış edərək fakültənin son illərdəki elmi, tədris və ictimai fəaliyyətindən söz açıb, əldə olunan uğurları diqqətə çatdırıblar. Eyni zamanda, fakültə məzunlarının qazandıqları nailiyyətləri universitetin uğuru kimi dəyərləndiriblər. Tədbir boyu məzunlar öz tələbəlik illərinə nəzər salaraq unudulmaz xatirələrini bölüşüblər. Onlar tələbəlik dövrünün ən yaddaqalan anlarını xatırlayıb, bu illərin həyatlarında tutduğu mühüm yerdən danışıblar. Eyni zamanda, müxtəlif sahələrdə əldə etdikləri karyera uğurlarını bölüşərək universitetə olan minnətdarlıqlarını ifadə ediblər. Tədbirin sonunda iştirakçılar birlikdə xatirə şəkli çəkdirib.

Home | News | Graduates at their native university after 20 years
On June 30, the 2005 graduates of the Faculty of Natural Sciences of Sumgayit State University (SSU) held a meeting after 20 years. This significant day coincided with the “Graduation Day” at SSU, adding special moral value to the event. At the meeting, where emotional moments were experienced, the university’s Vice-Rector for Social Affairs and Public Relations, Associate Professor Elmar Khalilov conveyed his sincere greetings to the graduates. He emphasized the role of such meetings in strengthening university-graduate relations and noted that such relations contribute to both the professional development of graduates and the sustainable development of the university. Then, Ruhangiz Amirova, Acting Director of the Career and Alumni Center, made a speech and provided information about the projects implemented within the framework of the Alumni Association, the established relationships, and future plans.
Then, a promotional video of the university was shown. Deputy Dean of the Faculty of Natural Sciences, Associate Professor Sabir Alakbarov and other teachers also spoke about the scientific, educational and social activities of the faculty in recent years and highlighted the successes achieved. At the same time, they evaluated the achievements of the faculty graduates as the success of the university. Throughout the event, the graduates looked back on their student years and shared their unforgettable memories. They recalled the most memorable moments of their student years and spoke about the important place these years had in their lives. At the same time, they expressed their gratitude to the university by sharing their career successes in various fields. At the end of the event, the participants took a commemorative photo together.