Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində yaz imtahan sessiyasına hazırlıqla bağlı iclas keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 30 May 2025 11:51
Sumqayıt Dövlət Universitetində yaz imtahan sessiyasına hazırlıqla bağlı iclas keçirilib
Mayın 30-da Sumqayıt Dövlət Universitetində 2024–2025-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasına hazırlıq çərçivəsində nəzarətçilər üçün təlim xarekterli infosessiya təşkil olunub. Elm və innovasiyalar üzrə prorektor, dosent Elşad Abdullayev çıxışında imtahan sessiyasının təşkili zamanı mövcud təhsil qanunvericiliyinə, normativ sənədlərə və daxili qaydalara riayət edilməsinin zəruriliyini vurğulayıb. O, nəzarət mexanizmlərinin gücləndirilməsinin vacibliyinə diqqət çəkərək, bu prosesdə müəllim heyətinin və imtahan nəzarətçilərinin üzərinə xüsusi məsuliyyət düşdüyünü bildirib.
Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru, dosent Osman Hacıyev nəzarətçilər üçün nəzərdə tutulmuş imtahan təlimatlarını təqdim edib. Təqdimat zamanı o, imtahanların təşkili və keçirilməsində riayət olunmalı əsas prinsiplər, nizam-intizam qaydaları və diqqət yetirilməli vacib məqamlar haqqında ətraflı məlumat verib. Dosent Osman Hacıyev, müəllim və koordinatorların səsləndirdikləri sualları cavablandırıb, imtahan sessiyasının effektiv və şəffaf təşkili ilə bağlı təklifləri dinləyib. Sonra Tədris Metodiki Mərkəzin baş mütəxəssisi Sabir Behbudov çıxış edərək imtahan cədvəlləri, növbəlilik prinsipi və təşkilati məsələlərlə bağlı iştirakçıları məlumatlandırıb.

Home | News | A meeting held at Sumgayit State University on preparation for the spring exam session
Yerləşdirilmə tarixi : 30 May 2025 11:51
A meeting held at Sumgayit State University on preparation for the spring exam session
On May 30, a training info-session was organized for invigilators at Sumgayit State University as part of the preparation for the exam session of the spring semester of the 2024–2025 academic year. In his speech, Vice-Rector for Science and Innovations, Associate Professor Elshad Abdullayev emphasized the need to comply with the current education legislation, regulatory documents and internal regulations when organizing the exam session. He drew attention to the importance of strengthening control mechanisms and stated that special responsibility falls on the teaching staff and exam supervisors in this process.
Director of the Teaching Methodological Center , Associate Professor Osman Hajiyev presented the exam instructions intended for invigilators. During the presentation, he provided detailed information about the basic principles to be followed in organizing and conducting exams, rules of discipline and important points to pay attention to. Associate Professor Osman Hajiyev answered questions raised by teachers and coordinators and listened to suggestions on the effective and transparent organization of the exam session. Then, Sabir Behbudov, Chief Specialist of the Teaching Methodological Center, made a speech and informed the participants about the exam schedules, the principle of rotation, and organizational issues.