Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da "Web of Science: Baza imkanlar, axtarış sistemləri və nəticələrin təhlili" adlı təlim keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 13 Mart 2025 18:58
SDU-da "Web of Science: Baza imkanlar, axtarış sistemləri və nəticələrin təhlili" adlı təlim keçirilib
Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşlarının elmmetrik bazalardan aktiv istifadəsinin təmin edilməsi məqsədilə təşkil olunan silsilə tədbirlər çərçivəsində Magistratura, doktorantura və elm şöbəsi tərəfindən martın 13–də Davamlı İnkişaf Mərkəzində "Web of Science: Baza imkanlar, axtarış sistemləri və nəticələrin təhlili" adlı təlim keçirilib. Mövcud kafedraların nümayəndələrinin iştirak etdiyi təlimdə Magistratura, doktorantura və elm şöbəsinin mütəxəssisi Mahirə Rahtari çıxış edərək “Web of Science” bazasının imkanları, axtarış sistemləri, elmi məqalələri təqdim etmək üçün jurnalların seçilməsi və əldə olunan nəticələrin təhlili haqqında məlumat verib. Qeyd edək ki, təlim həm nəzəri, həm də praktik şəkildə təşkil olunaraq, əməkdaşların bu sahədə bilik və bacarıqlarının artırılmasına yönəlib. Növbəti təlimə kimi bazadan istifadə ilə bağlı əməkdaşlara əyani tapşırıqlar təqdim edilib.

Home | News | SSU held a training entitled "Web of Science: Database capabilities, search systems and analysis of results"
Yerləşdirilmə tarixi : 13 March 2025 18:58
SSU held a training entitled "Web of Science: Database capabilities, search systems and analysis of results"
As part of a series of events organized to ensure the active use of scientific databases by Sumgayit State University employees, the Department of Master"s, Doctoral and Science held a training entitled "Web of Science: Database capabilities, search systems and analysis of results" on March 13 at the Sustainable Development Center. At the training, which was attended by representatives of existing departments, Mahira Rahtari, a specialist from the Department of Master"s, Doctoral and Science, spoke and provided information about the capabilities of the "Web of Science" database, search systems, selection of journals for submitting scientific articles, and analysis of the results obtained. It should be noted that the training was organized both theoretically and practically and aimed at increasing the knowledge and skills of employees in this field. Visual tasks were presented to employees regarding the use of the database until the next training. Then, discussions were held around the topic and the participants" questions were answered.