Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da şagirdlərin iştirakı ilə informatika fənni üzrə Respublika Fənn Olimpiadasının yarımfinal mərhələsi keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Fevral 2025 13:38
SDU-da şagirdlərin iştirakı ilə informatika fənni üzrə Respublika Fənn Olimpiadasının yarımfinal mərhələsi keçirilib
Fevralın 15-də Respublika Fənn Olimpiadalarının informatika fənnindən aşağı yaş qrupu üzrə yarımfinal mərhələsi keçirilib.Qeyd edək ki, imtahan aşağı yaş qrupu üzrə 8-9-cu sinif şagirdlərinin iştirakı ilə ADA, BANM, UNEC, ADNSU, UFAZ, BDU, BMU, SDU, AzTU, AzMİU, Milli Aviasiya Akademiyası, Xəzər Universiteti, Naxçıvan STEAM mərkəzində təşkil olunub. Fevralın 16 –da isə RFO-nun informatika fənnindən 10-11-ci sinif şagirdlərinin iştirak etdiyi yuxarı yaş qrupu üzrə yarımfinal mərhələsi baş tutub. Sumqayıt Dövlət Universitetində keçirilən Respublika Fənn Olimpiadaları informatika fənni üzrə yarımfinal turunda 100 nəfər şagird iştirak edərək, biliklərini sınayıb. Aşağı və yuxarı yaş qrupu üzrə ümumilikdə 2100-dən çox şagird iki gün ərzində final mərhələsinə vəsiqə qazanmaq üçün bilik və bacarıqlarını nümayiş etdiriblər.

The semi-final stage of the Republican Science Olympiad in Informatics was held with the participation of students at SSU
On February 15, the semi-final stage of the Republican Science Olympiad in Informatics for the younger age group was held. It should be noted that the exam was organized with the participation of 8-9 grade students for the younger age group at ADA, BHOS, UNEC, ASOIU, UFAZ, BSU, BEU, SSU, ATU, AzUAC, National Aviation Academy, Khazar University, and Nakhchivan STEAM Center. On February 16, the semi-final stage of the RSO in Informatics took place for the older age group, with the participation of 10-11 grade students. 100 students participated in the semi-final round of the Republican Science Olympiad in Informatics at Sumgayit State University and tested their knowledge. A total of more than 2,100 students in the younger and older age groups demonstrated their knowledge and skills over two days to qualify for the final stage.