Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da İlin Ən Böyük Elmi Konfransı!
Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU) bu ilin ən mühüm və nüfuzlu elmi tədbirini elan edir! Doktorantların və Gənc Tədqiqatçıların XXVII Respublika Elmi Konfransı (NASCO XXVII) dekabrın 10-11-də universitetimizin ev sahibliyi ilə keçiriləcək. Tədbir, gənc alimlərin uğurlarını nümayiş etdirmək və elm sahəsində yeni əməkdaşlıqlar yaratmaq üçün mühüm platforma olacaq. Konfransın əsas məqsədi gənc alimlərə və tədqiqatçılara dəstək olmaq, onların elmi nailiyyətlərini geniş auditoriyaya çatdırmaq, həmçinin elmi tədqiqat sahəsində milli və beynəlxalq əməkdaşlıqları təşviq etməkdir.
Tədbirdə:
• 400-dən çox iştirakçı müxtəlif sahələrdə öz tədqiqatlarını təqdim edəcək.
• 251 elmi məqalə və tədqiqat işi müzakirə olunacaq.
• Azərbaycanın və dünyanın müxtəlif universitetlərindən gələn qabaqcıl alimlər və tədqiqatçılar tədbirə qatılacaq.
Bu konfrans gənc tədqiqatçılara öz potensiallarını göstərmək və gələcəyin alimləri üçün yeni perspektivlər yaratmaq üçün əvəzolunmaz imkan təqdim edir. Elm və innovasiyaya dair aktual mövzuların müzakirə olunacağı, alimlərin və tədqiqatçıların bir araya gəldiyi vacib elmi platformaya çevriləcəyi bu tədbir 10-11 dekabr 2024-cü il SDU-da keçiriləcək.

Home | News | The Greatest Scientific Conference of the Year at SSU!
Sumgayit State University (SSU) announces the most important and prestigious scientific event of this year! The XXVII Republican Scientific Conference of Doctoral Students and Young Researchers (NASCO XXVII) will be hosted by our university on December 10-11. The event will be an important platform for demonstrating the successes of young scientists and creating new collaborations in the field of science. The main goal of the conference is to support young scientists and researchers, to bring their scientific achievements to a wide audience, as well as to promote national and international collaborations in the field of scientific research.
At the event:
• More than 400 participants will present their research in various fields.
• 251 scientific articles and research works will be discussed.
• Leading scientists and researchers from various universities in Azerbaijan and the world will participate in the event.
This conference provides an invaluable opportunity for young researchers to demonstrate their potential and create new perspectives for future scientists. This event, which will discuss current topics in science and innovation and become an important scientific platform where scientists and researchers will come together, will be held at SSU on December 10-11, 2024.