Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktorantların ixtisas fənləri üzrə imtahanları keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 27 Noyabr 2024 13:58
Sumqayıt Dövlət Universitetində fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktorantların ixtisas fənləri üzrə imtahanları keçirilib
Noyabrın 26-da Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) fəlsəfə doktoru proqramı üzrə doktorantların ixtisas fənləri üzrə imtahanları keçirilib. İmtahanda doktorantlarımız: Gəray Əliyev (Müəssisələrin təşkili və idarəolunması), İsmət Budaqov (Kompüter elmləri), Qənimə Hüseynova (İnformasiya-ölçmə və idarəetmə sistemləri) ixtisasları üzrə imtahan veriblər. Qeyd edək ki, iki saat davam edən imtahanda iddiaçılar 4 sualı yazılı şəkildə cavablandırmış, otuz dəqiqə ərzində isə dissertasiya mövzularına aid bir sualı şifahi şəkildə cavablandıraraq ixtisas fənləri üzrə yaradılmış Komissiya üzvləri tərəfindən qiymətləndiriliblər.

Home | News | The Phd program exams for doctoral students in their specialized subjects were held at Sumgayit State University
Yerləşdirilmə tarixi : 27 November 2024 13:58
The Phd program exams for doctoral students in their specialized subjects were held at Sumgayit State University
On November 26, the Phd program exams for doctoral students in their specialized subjects were held at Sumgayit State University (SDU). In the exam, our doctoral candidates Gəray Əliyev (Organization and Management of Enterprises), İsmət Budaqov (Computer Science), and Qənimə Hüseynova (Information-Measurement and Control Systems) took exams in their respective fields. It is noted that during the two-hour exam, the candidates answered four questions in writing. Within thirty minutes, they also orally responded to one question related to their dissertation topics, and were assessed by the Commission members created for the specialized subjects.