Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti və Özbəkistanın Milli Tədqiqat Universiteti arasında elmi əməkdaşlıq müzakirə olunub
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Noyabr 2024 18:26
Sumqayıt Dövlət Universiteti və Özbəkistanın Milli Tədqiqat Universiteti arasında elmi əməkdaşlıq müzakirə olunub
Noyabrın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) nümayəndə heyəti Özbəkistanın Milli Tədqiqat Universitetində (TIIAME) olub. Hər iki ali məktəblərin rəhbərliyi arasında keçirilən görüşdə universitetlərin fəaliyyət istiqamətləri, elmi tədqiqat sahəsində əməkdaşlıq, müəllim-tələbə mübadiləsi, prioritet məsələlər və birgə layihələrin həyata keçirilməsi kimi mövzular müzakirə olunub. Sonra SDU-nun əməkdaşları Özbəkistanın Milli Tədqiqat Universitetinin elmi-tədqiqat laboratoriyaları və təcrübə mərkəzləri ilə tanış olublar.

Home | News | Scientific cooperation between Sumgayit State University and the National Research University of Uzbekistan was discussed
Yerləşdirilmə tarixi : 15 November 2024 18:26
Scientific cooperation between Sumgayit State University and the National Research University of Uzbekistan was discussed
On November 7, a delegation from Sumgayit State University (SSU) visited the National Research University of Uzbekistan (TIIAME). During the meeting between the leadership of both universities, topics such as the directions of the universities' activities, cooperation in the field of scientific research, teacher-student exchange, priority issues and implementation of joint projects were discussed. Then, the SSU employees got acquainted with the scientific research laboratories and experimental centers of the National Research University of Uzbekistan.