Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov ilə “İqlimin İdarəolunması Məktəbi”nin beynəlxalq ekspertləri arasında görüş keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 16 Noyabr 2024 22:55
Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov ilə “İqlimin İdarəolunması Məktəbi”nin beynəlxalq ekspertləri arasında görüş keçirilib
Sumqayıt Dövlət Universitetinin təşkilatçılığı və Oksford Universitetinin (Saïd Business School) dəstəyi ilə keçirilən “İqlimin İdarəolunması Məktəbi” Proqramı çərçivəsində beynəlxalq ekspertlər və SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov ilə Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcov arasında görüş baş tutub. Görüşdə Zakir Fərəcov Sumqayıtın sosial-iqtisadi inkişafı və həyata keçirilən mühüm layihələrdən bəhs edərək, Sumqayıt Dövlət Universitetinin bu prosesdəki töhfələrini vurğulayıb. Daha sonra rektor Rüfət Əzizov SDU və Oksford Universiteti (Saïd Business School) arasında həyata keçiriləcək növbəti layihələr haqqında danışıb və COP29 konfransı çərçivəsində baş tutacaq “İqlim fəaliyyətində gənclərin liderliyi: Təhsil və innovasiyalar vasitəsilə dəyişikliklərin ruhlandırılması” adlı panel müzakirəsi barədə məlumat verib. Beynəlxalq ekspertlər Sumqayıta səfərlərindən məmnun olduqlarını bildirərək, şəhərin inkişafı, müasir infrastruktur layihələri və ekoloji dayanıqlıq sahəsində görülən işlərlə tanışlıqlarını ifadə ediblər. Görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

Home | News | A meeting was held between the head of the Sumgayit City Executive Authority Zakir Farajov and the experts of the "Climate Management School"
Yerləşdirilmə tarixi : 16 November 2024 22:55
A meeting was held between the head of the Sumgayit City Executive Authority Zakir Farajov and the experts of the "Climate Management School"
Within the framework of the "Climate Management School" Program organized by Sumgayit State University and supported by Oxford University (Saïd Business School), a meeting was held between international experts and Rector of SSU Rufat Azizov and the head of Sumgayit City Executive Authority Zakir Farajov. At the meeting, Zakir Farajov talked about the socio-economic development of Sumgayit and important projects implemented, and emphasized the contributions of Sumgayit State University in this process. Then Rector Rufat Azizov spoke about the next projects to be implemented between SSU and Oxford University (Saïd Business School) and informed about the panel discussion "Youth leadership in climate action: Inspiring changes through education and innovation" that will take place within the framework of the COP29 conference. International experts expressed their satisfaction with their visit to Sumgayit and expressed their familiarity with the work done in the field of city development, modern infrastructure projects and environmental sustainability. Prospects of cooperation in areas of mutual interest were discussed at the meeting