Əsas səhifə | Xəbərlər | TEC üzvlərinin növbəti səfəri Sankt-Peterburqa olacaq
Universitetimizin kompleks inkişafı, maddi-texniki bazasının möhkəmlənməsi, tədrisin keyfiyyətinin artıtırılması, elmi innovasiyalar istiqamətində əldə etdiyi nailiyyətlər onun  nüfuzunu artırmaqla yanaşı, beynəlxalq əlaqələrinin də genişləndirilməsinə təkan verir. Rektor, professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə beynəlxalq konfranslara, simpozium və forumlara ev sahibliyi edən SDU-nun  tanınmış alimlərinin sorağı xarici təhsil ocaqlarından gəlir. Müxtəlif  universitetlərdə təşkil olunan elmi konfransları alimlərimizin iştirakı olmadan təsəvvür etmək olmur. Rektorun ünvanına daxil olan məktublar dediklərimizi bir daha təsdiq edir.
Çox hörmətli Elxan  Hüseynov!
Rusiya Elmlər Akademiyasının Sankt-Peterburq milli tədqiqat Akademik Universiteti Optoelektronika, Fotonika və Nanostrukturlar üzrə “Saint Petersburg OPEN 2016” adlı beynəlxalq konfrans təşkil edir. Konfransın proqram komitəsinin sədri, Rusiya Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, Nobel mükafatı lauratı, Sankt-Peterburq Akademik Universitetinin rektoru, akademik Jores İvanoviç Alferovdur. Konfransa tələbələri, doktorantları və gənc alimləri fizikanın və nano- texnologiyanın əsas naliyyətləri və aktual məsələləri ilə tanış etmək məqsədi ilə bir sıra dəvət olunmuş qabaqcıl alimlərin məruzələri daxil edilib.
“Saint Petersburg OPEN 2016” adlı beynəlxalq konfransın Proqram Komitəsi  Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Elmi Cəmiyyətin elmi rəhbəri İslam Paşayev Fizika və elektroenergetika, Kimya və biologiya fakültələrinin tələbələri Fidan Əliyeva, Surət Səidov, Teymur Səfiyev, Aygün Qənbərzadə, Günel Axundova, Yaqut Yusifova ilə birlikdə konfransda iştirak etməyə dəvət edir.
Konfrans 28-30 mart 2016-cı ildə Akademik Universitetin Akt zalında keçiriləcəkdir.
Təşkilat Komitəsinin Sədri,  Rusiya Elmlər Akademiyasının müxbir üzvi A.E. Jukov.
Akademik Jores İvanoviç Alfyorovun rəhbərliyi ilə Sankt Peterburq Akademik Universitetində 28-30 mart 2016-cı il tarixində keçiriləcək “Saint Petersburg OPEN 2016” beynəlxalq məktəb konfransına Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə elmi Cəmiyyətinin üzvlərinin seçilməsi fakültələrdə təşkil olunmuş seminarlarda aparıldı.
Fevralın 20-də Kimya və biologiya, Fizika və elektroenergetika fakültələrində aparılan seminarda Fizika və elektroenergetika fakültəsi üzrə II kurs tələbəsi Teymur Səfiyev, Kimya və biologiya fakültəsi üzrə IV kurs tələbələri Aygün Qənbərzadə, Yaqut Yusifovanın göndərilməsi məqsədəuyğun hesab olundu.

Главная страница | Новости | Очередной визит членов студенческого научного общества будет в Санкт- Петербург
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Февраль 2016 14:19
Очередной визит членов студенческого научного общества будет в Санкт- Петербург
Успешному развитию университета, кроме укрепления материально-технической базы университета, повышения качества обучения, умножения достижений  внаучных инновациях, способствуют и расширение международных отношений. Благодаря проводимым в Сумгаитском государственном университете под руководством ректора, проф. Эльхана Гусейнова международным конференциям, симпозиумам и форумам,  наши ученые славятся и в зарубежных вузах. Ученые нашего университета  участвуют в научных конференциях, организованных в различных университетах. Это подтверждают письма, полученные на имя ректора.
Санкт-Петербургский национальный исследовательский Академичесий университет Российской академии наук организует школу-конференцию с международнымучастием по Оптоэлектронике, Фотонике и Наноструктурам «Saint Petersburg OPEN 2016». Председателем Программного комитета школы-конференции является вице-президент Российской академии наук, лауреат нобелевской премии, ректор  Санкт-Петербургского  Академического университета Жорес Иванович Алфёров.
Школа включает серию приглашенных докладов ведущих ученых, имеющих своей целью познакомить студентов, докторантов и молодых ученых с актуальными задачами и основными достижениями физики и технологии.
Программный комитет Школы-конференции с международным участием «Saint Petersburg OPEN 2016» приглашает руководителя студенческого научного общества Сумгаитского государственного университета Пашаева Ислама Герай оглу со студентами факультетов физики и электроэнергетики, химии и биологии Фидан Алиева, Сурет Саидов, Теймур Сафиев, Айгюн Ганбарзаде, Гюнель Ахундова, Ягут Юсифова принять участие в работе школы-конференции.
Школа-конференция будет проходить с 28 по 30 2016 года в Актовом зале академического университета. Председателем организационного комитета  является д.ф.-м.н., чл.-корр. РАН А.Е. Жуков.
Участие членов студенческого научного общества СГУ было обсуждено на семинарах, проводимых на факультетах. По итогам семинаров было принято решение на конференцию отправить студента II курса факультета физики и электроэнергетики Теймура Сафиева, студенток IV курса факультета химии и биологии  Айгюн Ганберзаде и Ягут Юсифову.