Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU ilə Satbayev adına Qazax Milli Texniki Tədqiqat Universiteti arasında birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalandı
Yerləşdirilmə tarixi : 06 Noyabr 2024 22:44
SDU ilə Satbayev adına Qazax Milli Texniki Tədqiqat Universiteti arasında birgə əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalandı
SDU-nun nümayəndə heyəti Qazaxıstana səfər çərçivəsində K.İ.Satbayev adına Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetini ziyarət etdi. Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) rektoru Rüfət Əzizov və Satbayev adına Qazax Milli Tədqiqat Texniki Universitetinin (QMTTU) rektoru Meyram Beqentayev iki universitet arasında əməkdaşlıq istiqamətləri, elmi tədqiqat üzrə yeni yanaşmaların tətbiqi, birgə məzmun hazırlığı, müəllim və tələbə mobilliyi layihələrini müzakirə etdilər. Sonra tərəflər arasında birgə fəaliyyətin həyata keçirilməsi, əməkdaşlığın daha da möhkəmləndirilməsi və inkişaf etdirilməsi istiqamətində memorandum imzalandı. Daha sonra nümayəndə heyətimiz müvafiq struktur bölmələri üzrə görüşlərini davam etdirdilər.

Home | News | A MEMORANDUM ON JOINT COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN SSU AND KAZAKH NATIONAL TECHNICAL RESEARCH UNIVERSITY NAMED AFTER SATBAYEV
Yerləşdirilmə tarixi : 06 November 2024 22:44
A MEMORANDUM ON JOINT COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN SSU AND KAZAKH NATIONAL TECHNICAL RESEARCH UNIVERSITY NAMED AFTER SATBAYEV
The SSU delegation visited the Kazakh National Research Technical University named after K. I. Satbayev as part of the visit to Kazakhstan. At the meeting, directions of cooperation between the two universities, application of new approaches to scientific research, joint content preparation, teacher and student mobility projects were discussed. Then a memorandum was signed between the parties in the direction of implementation of joint activities, further strengthening and development of cooperation. Later, our delegation continued their meetings on relevant structural units.