Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Mühasibat və iqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi Gülşən Hüseynzadə “Peşəkar Mühasib Sertifikatı”na layiq görülüb
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2024 21:00
SDU-nun Mühasibat və iqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi Gülşən Hüseynzadə “Peşəkar Mühasib Sertifikatı”na layiq görülüb
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühasibat və iqtisadiyyat kafedrasının baş müəllimi Gülşən Qalib qızı Hüseynzadə Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən təşkil edilən iki mərhələli imtahanı uğurla verərək, “Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartları üzrə Peşəkar Mühasib Sertifikatı” na layiq görülüb. Dövlət İmtahan Mərkəzinin təqdim etdiyi bu prestijli sertifikat maliyyə hesabatlarının beynəlxalq standartlara uyğun aparılmasında peşəkar bacarıqları təsdiqləyən bir sənəddir. Bu nailiyyət, həm universitetimizin akademik heyəti, həm də tələbələr üçün böyük bir motivasiya və peşəkarlığın nümunəsidir. Gülşən Hüseynzadənin əldə etdiyi uğur onun mühasibatlıq sahəsindəki yüksək biliyi və təcrübəsini bir daha sübut edir. Universitetimiz adından Gülşən müəlliməni təbrik edir, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayırıq.

Home | News | Gulshan Huseynzadeh, senior teacher of the Department of Accounting and Economics of SSU, was awarded the "Professional Accountant Certificate"
Yerləşdirilmə tarixi : 05 November 2024 21:00
Gulshan Huseynzadeh, senior teacher of the Department of Accounting and Economics of SSU, was awarded the "Professional Accountant Certificate"
Gulshan Huseynzadeh Galib gizi, senior teacher of the Department of Accounting and Economics of Sumgayit State University, successfully passed the two-stage exam organized by the State Examination Center (SEC) and was awarded the "Certificate of Professional Accountant on International Standards of Financial Reporting". This prestigious certificate presented by the State Examination Center is a document that confirming professional skills in conducting financial statements according to international standards. This achievement is an example of great motivation and professionalism for both the academic staff of our university and students. Gulshan Huseynzadeh"s success once again proves her high knowledge and experience in the field of accounting. On behalf of our university, we congratulate Miss.Gulshan and wish her success in her future activities.