Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Sabah.Academy-nin təşkilatçılığı ilə “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramına start verilib
Yerləşdirilmə tarixi : 24 Sentyabr 2024 11:33
SDU-da Sabah.Academy-nin təşkilatçılığı ilə “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramına start verilib
Sumqayıt Dövlət Universitetində Sabah.Academy-nin təşkilatçılığı ilə “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramına start verilib.
İlk modulda “Sahibkarlığa Giriş və İdeyaların Yaradılması” mövzusu ilə “Viveka” strateji innovasiya məsləhətçiliyi şirkətinin təsisçi və Təlim Koordinatoru Emin Okutan çıxış edib.
Qeyd edək ki, “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramı Sumqayıt Dövlət Universitetinin II və III kurs tələbələri üçün nəzərdə tutulub. Proqramın əsas məqsədi tələbələrdə innovativ düşüncə, startap, dizayn, sahibkarlıq və məhsul inkişafı üçün vacib olan hərtərəfli bacarıqları inkişaf etdirməkdir.

Home | News | The "Entrepreneurship and New Business Development with Core Design Method" program launched at (SSU), organized by Sabah.Academy
Yerləşdirilmə tarixi : 24 September 2024 11:33
The "Entrepreneurship and New Business Development with Core Design Method" program launched at (SSU), organized by Sabah.Academy
The "Entrepreneurship and New Business Development with Core Design Method" program, organized by Sabah.Academy, was recently launched at Sumgayit State University (SSU).
During the first module, Emin Okutan, founder and Training Coordinator of the strategic innovation consulting company "Viveka," delivered a session on "Introduction to Entrepreneurship and Idea Generation."
This program is designed for second- and third-year students at SSU, aiming to equip them with essential skills for innovative thinking, startups, design, entrepreneurship, and product development. Its primary objective is to foster a comprehensive skill set that prepares students for the challenges of entrepreneurship and new business development.