Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Code for Future” layihəsi çərçivəsində növbəti infosessiya keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Sentyabr 2024 16:53
SDU-da “Code for Future” layihəsi çərçivəsində növbəti infosessiya keçirilib
Sentyabrın 20-də Elm və Təhsil Nazirliyi, “Code Academy” və İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU) ilə birgə həyata keçirdiyi #codeforfuture layihəsi çərçivəsində növbəti semestr ərzində İnformasiya Texnologiyaları və Proqramlaşdırma üzrə təhsil almaq istəyən tələbələr üçün infosessiya təşkil edilib.
Tədbiri açan Beynəlxalq əməkdaşlıq və strateji layihələr şöbəsinin böyük mütəxəssisi Aysel Eminova “Code for Future” layihəsinin tələbələr arasında böyük maraq doğurduğunu bildirərək, universitetin layihədə iştirakından danışıb və “Code Academy” tərəfindən təşkil edilən layihələrdən faydalanmağı tövsiyə edib.
Sonra CFF layihə rəhbəri Asiya Rüstəmova layihə çərçivəsində görülən işlər barədə ətraflı məlumat verib. O, bildirib ki, Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən 2021-ci ilin sentyabr ayından etibarən Code Academy ilə birgə həyata keçirilən layihənin məqsədi tələbələrin informasiya texnologiyaları sahəsində bilik və bacarıqlarının artırılmasına, onların mövcud bazar iqtisadiyyatının tələblərinə uyğun formalaşmasına və texnoloji dəyişikliklərə uyğunlaşmasına dəstək göstərməkdir.
Daha sonra Asiya Rüstəmova müraciət qaydaları və şərtləri auditoriyanın nəzərinə çatdırıb. Sonda layihə ilə bağlı iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

On September 20, an info session was held for students interested in studying Information Technologies and Programming in the upcoming semester, as part of the #CodeForFuture project, a collaborative initiative between the Ministry of Science and Education, "Code Academy," the Innovation and Digital Development Agency, and Sumgayit State University (SSU).
Opening the event, Aysel Eminova, Senior Specialist at the Department of International Cooperation and Strategic Projects, highlighted the strong interest the "Code for Future" project has generated among students. She discussed SSU"s involvement in the project and encouraged students to take full advantage of the opportunities offered by "Code Academy."
Following this, Asiya Rustamova, the project manager of CFF, provided a detailed overview of the project"s progress. She explained that the project, launched in collaboration with Code Academy by the Ministry of Science and Education in September 2021, aims to enhance students" IT knowledge and skills, aligning them with the demands of the current market economy and helping them adapt to technological advancements.
Asiya Rustamova then outlined the application process and conditions, and the session concluded with a Q&A, where participants" questions were addressed.