Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru 633,2 bal toplayan tələbə ilə görüşdü
Sentyabrın 20-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru dosent Rüfət Əzizov 2024-2025-ci tədris ilində Universitetə 633.2 balla Riyaziyyat və informatika müəllimliyi ixtisasına qəbul olan birinci kurs tələbəsi Səmədzadə Zərifə İlqar qızı ilə görüşüb.
Rektor Rüfət Əzizov tələbə adını qazanmış Zərifə Səmədzadəni təbrik edib və SDU-nu seçdiyinə görə ona təşəkkürünü bildirib.
Universitetdə aparılan islahatlardan, tədrisin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsi üçün yaradılan şəraitdən, baş verən müsbət və keyfiyyət dəyişikliklərindən, əmək bazarında yüksək tələbat duyulan ixtisaslardan bəhs edən rektor bu istiqamətdə tələbələrə təqdim olunan imkanlardan maksimum faydalanmağı, xarici dillərin öyrənilməsinə xüsusi əhəmiyyət verməyi və universitetin ictimai həyatında fəal iştirak etməyi tövsiyə edib.
Sonra SDU üzrə bakalavriat səviyyəsinə qəbul imtahanlarında ən yüksək bal toplayan Zərifə Səmədzadə çıxış edərək Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olmağından böyük qürur hissi keçirdiyini bildirərək universitetdə aparılan məzmun dəyişikliyi və SABAH qruplarının yaradılmasını yüksək qiymətləndirib.

On September 20, the rector of Sumgait State University (SSU), associate professor Rufat Azizov, met with first-year student Zarifa Samadzade Ilgar gizi, who was admitted to the university with a score of 633.2 points in the Mathematics and informatics teaching specialty for the 2024-2025 academic year.
Rector Rufat Azizov congratulated Zarifa Samadzade on her achievement and expressed gratitude for her decision to join SSU. He highlighted the significant reforms at the university, improvements in the quality of education, and the modern facilities available to support high-level teaching. Rufat Azizov also emphasized the importance of choosing fields that are in high demand in the job market. He encouraged Zarifa to make the most of the opportunities offered by SSU, with particular focus on foreign language studies and active involvement in the university's social life.
In response, Zarifa Samadzade expressed her pride in being accepted into SSU and praised the positive developments at the university, including content reforms and the introduction of SABAH groups.
At the conclusion of the meeting, rector Rufat Azizov presented Zarifa with a special gift, and commemorative photos were taken to mark the occasion.