Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşları Mühasiblərin və Auditorların 8-ci Avrasiya Forumunda iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 20 Sentyabr 2024 21:24
SDU əməkdaşları Mühasiblərin və Auditorların 8-ci Avrasiya Forumunda iştirak ediblər
Sentyabrın 19-da Bakı Ali Neft məktəbində Azərbaycanın Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyası və Bakı Ali Neft məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə “Yaşıl iqtisadiyyat şəraitində hesabatlıq və şəffaflıq” mövzusunda Avropanın və Asiyanın bir çox ölkələrinin nüfuzlu qurumlarının nümayəndələrini cəmləşdirən Mühasiblərin və Auditorların 8-ci Avrasiya Forumu keçirilib.
Forumun açılışında Azərbaycanın Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyası İdarə Heyətinin sədri Nuriyyə Novruzova və Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımov çıxış edərək Forumun işinə uğurlar arzu ediblər.
Forumda Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyi, Dövlət Vergi Xidməti, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) və müxtəlif maliyyə-mühasibat təşkilatlarının, eləcə də Avropa və Asiyanın bir sıra ölkələrini təmsil edən nümayəndələr məruzə ilə çıxış ediblər.
Qeyd edək ki, Forumda Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları Nəsibə Əmirbəyova, Loğman Abdullayev, Dilarə Əmiraslanova, Gülşən Hüseynzadə, Səmirə Seyidova və Türkan Seyfullayeva iştirak edərək mövzu ətrafında öz fikirlərini bölüşüblər.

Home | News | SSU employees participated in the 8th Eurasian Forum of Accountants and Auditors
On September 19, the 8th Eurasian Forum of Accountants and Auditors was held at the Baku Higher Oil School under the joint organization of the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan and the Baku Higher Oil School on the topic of "Accountability and transparency in the environment of the green economy".
At the opening of the forum, Chairman of the Management Board of the Association of Professional Financial Managers of Azerbaijan Nuria Novruzova and Rector of the Baku Higher Oil School Elmar Gasimov spoke and wished success to the work of the Forum.
Representatives of the Ministry of Finance of the Republic of Azerbaijan, the State Tax Service, the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan (SOCAR) and various financial and accounting organizations, as well as representatives of a number of countries in Europe and Asia, made a report at the forum.
It should be noted that employees of Sumgait State University Nasiba Amirbayova, Logman Abdullayev, Dilara Amiraslanova, Gulshan Huseynzadeh, Samira Seyidova and Turkan Seyfullayeva participated in the forum and shared their views on the topic.
At the end of the forum, a cooperation agreement was signed between APFM and international organizations.