Əsas səhifə | Xəbərlər | Abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyalarımız Qəbələ və Şəkidə davam edir
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Avqust 2024 18:32
Abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyalarımız Qəbələ və Şəkidə davam edir
Avqustun 5-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və Şəki-Zaqatala Regional Təhsil İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Qəbələ və Şəki rayonlarında abituriyentlər üçün növbəti məlumatlandırma sessiyaları keçirildi. Görüşlərin məqsədi abituriyentləri SDU-nun təqdim etdiyi geniş imkanlar və təmin etdiyi müxtəlif xidmətlər barədə ətraflı məlumatlandırmaq idi.
Tədbirdə SDU-nu Elm və innovasiyalar üzrə prorektor dosent Elşad Abdullayev, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekan müavini Araz Mirzəbəyov və 2-ci kurs magistr tələbəsi Elmin Novruzlu təmsil etdilər.
Çıxışçılar universitetin təqdim etdiyi geniş ixtisas seçimi, yeni ixtisaslar, təqaüd proqramları, karyera və təcrübə imkanları, tələbə həyatı barədə danışdılar.
Tədbir çərçivəsində SDU-nun tanıtım videoçarxı nümayiş etdirildi, iştirakçılara bukletlər və jurnallar paylanıldı.

Home | News | Our information sessions for applicants continue in Gabala and Sheki
On August 5, Sumgayit State University and Sheki-Zagatala Regional Education Department jointly organized the next information sessions for applicants in Gabala and Sheki regions. The purpose of the meetings was to inform applicants in detail about the wide range of opportunities offered by SSU and the various services it provides.
SSU was represented at the event by Associate Professor Elshad Abdullayev, Vice-Rector for Science and Innovations, Araz Mirzabayov, Deputy Dean of the Faculty of Economics and Management, and Elmin Novruzlu, a second-year master's student.
Speakers talked about the wide selection of majors offered by the university, new majors, scholarship programs, career and internship opportunities, and student life.
Within the framework of the event, a promotional video of SSU was shown, booklets and magazines were distributed to the participants.