Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyaları davam edir
Avqustun 2-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və Lənkəran - Astara Regional Təhsil İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Masallı və Lənkəran rayonlarında abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyaları keçirilmişdir. Tədbirdə SDU-nun Təbiət elmləri fakültəsinin dekanı dosent Rəşad Səlimov, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Əli Rzayev, regional təhsil idarəsinin müdir müavini Rəhim Rəhimov, məktəb direktorları, müəllimlər, abituriyentlər və valideynlər iştirak etmişdir.
Sessiyaların açılışı SDU-nun tanıtım videoçarxı ilə başlanmışdır.
Daha sonra çıxışçılar təqdimatlarla universitetin ixtisasları, tədris proqramları, təhsil haqqı, güzəştlər, təqaüd proqramları, maddi-texniki bazası barədə geniş məlumatlar vermişdir. Həmçinin, SDU-nun beynəlxalq QS reytinqində əldə etdiyi yüksək nəticələr vurğulanmışdır.
Tədbir çərçivəsində iştirakçılara SDU-nun tanıtım bukletləri və jurnalları təqdim edilmişdir. Tədbirin sonunda iştirakçılar tərəfindən verilən suallar ətraflı şəkildə cavablandırılmışdır.

Home | News | Information sessions of SSU for applicants continue
On August 2, Sumgayit State University and Lankaran-Astara Regional Education Department jointly organized information sessions for applicants in Masalli and Lankaran regions. Associate professor Rashad Salimov, dean of the Faculty of Natural Sciences of SSU, Ali Rzayev, senior teacher of the Azerbaijani language and its teaching methodology department, Rahim Rahimov, deputy director of the regional education department, school principals, teachers, applicants and parents took part in the event.
Sessions were opened with a promotional video of SSU.
Later, the speakers gave extensive information about the university's specialties, educational programs, tuition fees, concessions, scholarship programs, material and technical base. Also, the high results achieved by SSU in the international QS ranking were highlighted.
Within the framework of the event, promotional brochures and magazines of SSU were presented to the participants. At the end of the event, the questions asked by the participants were answered in detail.