Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun abituriyentlər üçün növbəti məlumatlandırma sessiyaları keçirildi
İyulun 26-da Sumqayıt Dövlət Universiteti və Quba-Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Quba və Xaçmaz rayonlarında abituriyentlər üçün növbəti məlumatlandırma sessiyaları keçirildi. Tədbirdə SDU-nun nümayəndə heyəti, təhsil idarəsinin təmsilçiləri, məktəb direktorları, müəllimlər, abituriyentlər və valideynlər iştirak etdilər.
Görüşü SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açdı. O, tədbir iştirakçılarına universitetin rektoru dosent Rüfət Əzizovun salamlarını çatdırdı.
Prorektor universitetin kampusu, maddi-texniki bazası, universitetin qazandığı uğurlar barədə məlumat verdi. Həmçinin, QS Beynəlxalq reytinqində universitetin əldə etdiyi yüksək nəticəni vurğuladı və abituriyentlərə uğurlar arzuladı.
Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Nemət İbayev və Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Əli Rzayev təqdim olunan geniş ixtisas seçimi, universitetin üstünlükləri və yaradılan imkanlar barədə təqdimatlarla çıxış etdilər.
SDU-nun magistrantı Elmin Novruzlu universitetdə tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili ilə bağlı görülən işlər, tələbə təşkilatları və klublar haqqında məlumat verdi. Bu təşkilat və klubların tələbələrə sosial əlaqələr qurma, mədəni fəaliyyət və şəxsi maraq sahələrində inkişaf etmə imkanları təqdim etdiyini vurğuladı.
Qeyd edək ki, məlumatlandırma sessiyaları növbəti həftələrdə respublikamızın müxtəlif bölgələrində davam edəcək.

Home | News | THE NEXT INFORMATION SESSIONS OF SSU WERE HELD FOR APPLICANTS
On July 26, Sumgait State University and Guba-Khachmaz Regional Education Department jointly organized the next information sessions for applicants in Guba and Khachmaz regions. The delegation of SSU, representatives of the education department, school principals, teachers, applicants and parents took part in the event.
The meeting was opened by associate professor Elmar Khalilov, SSU vice-rector on Social affairs and public relations. He conveyed the greetings of the rector of the university to the participants of the event, associate professor Rufat Azizov.
The vice-rector gave information about the university's campus, material and technical base, and the university's achievements. He also emphasized the high result achieved by the university in the QS International ranking and wished success to the applicants.
Chairman of the Trade Union Committee, Nemat Ibayev, and Ali Rzayev, senior lecturer of the department of Azerbaijani language and its teaching methodology, made presentations about the wide range of specialties offered, the advantages of the university.
Elmin Novruzlu, a master's student of SSU, gave information about the work done on the effective organization of students' free time at the university, student organizations and clubs. He emphasized that these organizations and clubs provide opportunities for students to build social relations, develop cultural activities and personal interests.
At the end of the event, the questions of the participants were answered.
It should be noted that the information sessions will continue in the following weeks in different regions of our republic.