Əsas səhifə | Xəbərlər | “Gələcək mühəndislər” layihəsi çərçivəsində tələbələrimiz GemZA Holdinqdə oldular
Yerləşdirilmə tarixi : 26 İyul 2024 17:51
“Gələcək mühəndislər” layihəsi çərçivəsində tələbələrimiz GemZA Holdinqdə oldular
İyulun 25-də Sumqayıt Dövlət Universiteti və STP Şirkətlər Qrupunun birgə həyata keçirdiyi “Gələcək Mühəndislər” layihəsi çərçivəsində tələbələrimiz “GemZA Holdinq”də səfərdə oldular.
Görüş zamanı tələbələr şirkətin fəaliyyət istiqamətləri, texnologiyaları haqqında ətraflı məlumat aldılar. Onlar qabaqcıl istehsal prosesləri, müasir istehsal texnikaları və maşınları ilə tanış oldular, nəzəri biliklərin praktiki şəraitdə necə tətbiq olunduğunu müşahidə etdilər.
Tələbələr “GemZA Holdinq”-in sənaye mütəxəssisləri ilə ünsiyyət qurma imkanı əldə etdilər, suallar ünvanladılar və karyera hədəflərini müzakirə etdilər.
Bu cür təcrübə görüşləri tələbələrin müasir sənaye mühitindəki tələbləri və tətbiq olunan texnologiyaları daha yaxından tanımalarına, eləcə də gələcək karyeraları üçün əhəmiyyətli təcrübə qazanmalarına kömək edir. Eyni zamanda, tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılması və praktik səriştlərə yiyələnmələri üçün faydalıdır.

Home | News | Within the framework of the
On July 25, our students visited "GemZA Holding" as part of the "Future Engineers" project jointly implemented by Sumgait State University and STP Group of Companies.
During the meeting, the students received detailed information about the company"s activities and technologies. They got acquainted with advanced production processes, modern production techniques and machines, observed how theoretical knowledge is applied in practical conditions.
Students had the opportunity to interact with industry experts from GemZA Holding, ask questions and discuss their career goals.
Such internships help students to get to know the requirements of the modern industrial environment and the applied technologies, as well as to gain important experience for their future careers. At the same time, it is useful for students to improve their knowledge and skills and acquire practical skills.