Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da abituriyentlər üçün növbəti görüş təşkil edilib
İyulun 9-da qəbul imtahanlarında Sumqayıt şəhəri üzrə yuxarı bal toplayan abituriyentlər üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinə infotur təşkil edildi.
İnfoturun məqsədi universitetdə yaradılan şərait, tədris prosesi və imkanlar haqqında məlumatlandırmaq idi.
Universitetin rektoru dosent Rüfət Əzizov məktəb nümayəndələrini və abituriyentləri salamladı, sənaye şəhərinin bilik və təcrübə mənbəyi olan genişprofilli Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil imkanları və üstünlükləri ilə bağlı ətraflı məlumat verdi. Universitetdə son illərdə təhsilin inkişafı istiqamətində əldə olunan uğurlardan, SABAH qrupları, təqaüd proqramlarından söz açdı, SDU-nun əsas strateji hədəflərini açıqladı  və abituriyentləri maraqlandıran sualları cavablandırdı.
Yüksək bal toplayan abituriyentləri  bir daha təbrik edən rektor, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.

Home | News | The next meeting for graduates was organized at SSU
On July 9, an info tour to Sumgait State University was organized for the graduates who scored high marks in the entrance exams in the city of Sumgait.
The purpose of the meeting was to inform about the conditions, educational process and opportunities created in the university.
The rector of the university, associate professor Rufat Azizov, welcomed the school representatives and applicants, gave detailed information about the educational opportunities and advantages of the wide-profile Sumgait State University, which is a source of knowledge and experience of the industrial city. He talked about the successes achieved in the development of education at the university in recent years, SABAH groups, scholarship programs, announced the main strategic goals of SSU and answered the questions of the graduates.
The rector once again congratulated the high-scoring graduates and wished them success in their future activities.