Əsas səhifə | Xəbərlər | “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” Proqramı çərçivəsində son iki modul üzrə dərslər keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 24 May 2024 20:25
“Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” Proqramı çərçivəsində son iki modul üzrə dərslər keçirildi
23 və 24 may tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində SABAH.Academy-nin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” Proqramı çərçivəsində son iki modul üzrə dərslər keçirilmişdir. ”Viveka" strateji innovasiya məsləhətçiliyi şirkətinin İnnovasiya və Xidmət Dizayneri Halime Dilan Akbaş və şirkətin Xidmət Dizaynı Tərəfdaşı İdil Erinç Uysal "Məhsulun İnkişaf Etdirilməsi və Sınaqdan Keçirilməsi: İnandırıcı Təqdimat" mövzusunda çıxış etdilər. Tələbələr iş modelinin qurulması və təqdimatının formalaşdırılması üsulları haqqında bacarıqlarını inkişaf etdirdilər.
Bildirək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetində SABAH.Academy-nin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” Proqramının məqsədi II və III kurs tələbələrində sahibkarlıq və məhsul inkişafı üçün vacib olan hərtərəfli bacarıqları formalaşdırmaq və inkişaf etdirməkdir. 1 semestr davam edən dərs proqramında tələbələr Orta Şərq Texniki Universitetinin müəllimləri,”Viveka" strateji innovasiya məsləhətçiliyi şirkətinin təsisçiləri, innovasiya və xidmət dizaynı sahəsində fəaliyyətin göstərən mütəxəssis və proqramçıların dərslərində məhsul yaradılması, bazara giriş, iş modelinin qurulması, satış startegiyalarının müəyyənləşdirilməsi haqqında biliklər əldə etdilər. Əlavə olaraq, tələbələrdə məhsulun dizayn olunması, loqo yaradılması, və sosial media profillərin yaradılması ilə bağlı praktiki bacarıqlar formalaşdırıldı.

WITHIN THE FRAMEWORK OF THE "ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD" PROGRAM CLASSES WERE HELD ON THE LAST TWO MODULES
On May 23 and 24, classes on the last two modules were held at Sumgait State University within the framework of the "Entrepreneurship and New Business Development with the Basic Design Method" program organized by SABAH.Academy. Innovation and Service Designer of strategic innovation consulting company "Viveka" Halime Dilan Akbash and Service Design partner of the company Idil Erinch Uysal spoke on the topic "Product Development and Testing: Persuasive Presentation".
We would like to inform you that the purpose of the "Entrepreneurship and New Business Development with the Basic Design Method" Program organized by SABAH.Academy at Sumgait State University is to form and develop comprehensive skills that are important for entrepreneurship and product development in II and III year students. In the 1-semester class program, students learned about product creation, market entry, building a business model, defining sales strategies in the classes of the teachers of the Middle East Technical University, the founders of the strategic innovation consulting company "Viveka", specialists and programmers. In addition, students developed practical skills related to product design, logo creation, and social media profiles.
It should be noted that the program will conclude on May 31 with the final presentations of the students.