Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU yeni təkliflərlə qarşınızdadır
SDU növbəti tədris ilində universitetə əyani təhsilalma forması üzrə yüksək balla qəbul olacaq tələbələr üçün yeni imkanlar yaradır:
• 2024/25-ci tədris ilində bakalavriat səviyyəsi üzrə 500 baldan yüksək göstəricilərlə SDU-ya qəbul olan tələbələr əlavə olaraq hər ay 200 AZN məbləğində xüsusi təqaüd imkanından yararlanacaqlar.
• I semester 500 və daha yuxarı balla qəbul olan tələbələr təqaüdlə təmin olunur. II semesterdən etibarən isə təqaüd əvvəlki semesterin ÜOMG-nə görə verilir, ÜOMG minimum 81 bal olmalıdır;
• Tələbələr SDU-nun təmirdən yeni çıxmış “Tələbə evi”ndə ödənişsiz qalmaq imkan əldə edəcəklər.
• “Tələbə evi”ndə tələbələrin rahatçılığı üçün yüksək standartlara cavab verən otaqlar, keyfiyyətli internet təminatı, istilik təchizatı, asudə vaxtın səmərəli keçirilməsi üçün bütün imkanlar yaradılmışdır.
Qeyd: Təcrübə və tətil müddətlərində tələbələrin təqaüd alma hüquqları saxlanılır.
Tələbələrin təqaüdü və “Tələbə evi”ndə ödənişsiz qalmaq imkan aşağıdakı hallarda birdəfəlik və ya müvəqqəti kəsilir:
1. Tələbənin hər hansı fəndən kredit borcu yarandıqda növbəti semesterədək;
2. Semester üzrə tələbənin ÜOMG-si qəbul olunmuş həddən (minimum 81 bal) aşağı olduqda növbəti semesterədək;
3. Hər hansı səbəbdən universitetdən xaric olunduqda və ya akademik məzuniyyət götürdükdə həmin gündən təqaüdün ödənişi dayandırılır. Xaric olunan tələbələrə universitetə bərpa olunduqda yenidən təqaüd almaq hüququ verilmir. Akademik məzuniyyətdən qayıtdıqdan sonra tələbə yenidən təqaüd almaq hüququnu qazanır. Bu halda tələbə yalnız növbəti semesterin imtahan sessiyasının nəticələrinə əsasən (ÜOMG-nə görə) təqaüdlə təmin oluna bilər;
4. Tələbə hər hansı səbəbdən töhmət aldıqda həmin semester üzrə təqaüdü kəsilir.
Qeyd: Yalnız 2024-2025-ci tədris ilində SDU-ya DİM xətti ilə 500 və daha yuxarı bal toplayaraq qəbul olan tələbələr I kursdan bu imkandan faydalana bilərlər. Bu qaydalar əvvəlki tədris illərində 500 və yuxarı bal toplayan, hər hansı səbəbdən xaric olan və ya akademik məzuniyyət götürüb sonradan SDU-ya bərpa olunan, eyni zamanda qəbul olduğu tədris ilindən asılı olmayaraq digər universitetlərdən SDU-ya köçürülən tələbələrə şamil olunmur.

Home | News | SSU IS HERE WITH NEW OFFERS
SSU creates new opportunities for students who will be admitted to the university in the form of full-time education with a high score in the next academic year:
• In the academic year 2024/25, students admitted to SSU with indicators higher than 500 points at the undergraduate level will additionally benefit from a special scholarship in the amount of 200 AZN per month.
• Students admitted with a score of 500 and above in the first semester are provided with a scholarship. From the second semester, the scholarship is given according to the GPA of the previous semester, GPA must be at least 81 points;
• Students will have the opportunity to stay free of charge in the renovated "Student House" of SSU.
• High-standard rooms, high-quality internet, heating, and all facilities for the efficient use of free time have been created in the "Student House" for the comfort of students.
Note: Students' rights to receive scholarships are reserved during internship and vacation periods.
Students' stipends and the opportunity to stay in the "Student House" free of charge are terminated once or temporarily in the following cases:
1. Until the next semester when the student has credit from any subject;
2. If the student's GPA for the semester is lower than the accepted limit (minimum 81 points), until the next semester;
3. If you are expelled from the university for any reason or take an academic leave, the payment of the scholarship is stopped from that day. Expelled students are not eligible to receive a scholarship again upon reinstatement. After returning from academic leave, the student is again eligible for the scholarship. In this case, the student can be provided with a scholarship only based on the results of the next semester's exam session (according to the GPA);
4. If the student is reprimanded for any reason, the scholarship for that semester will be cut off.
Note: Only students admitted to SSU in the 2024-2025 academic year with a score of 500 and above can benefit from this opportunity from the 1st year. These rules do not apply to students who scored 500 or more points in previous academic years, who were expelled for any reason or who took an academic leave and later returned to SSU, as well as those who transferred to SSU from other universities, regardless of the academic year of admission.