Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz Avropa çempionatından qızıl medalla qayıdıb
15-19 may tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Təbiət elmləri fakültəsinin ikinci kurs tələbəsi Vahid Həsənov Sloveniyanın Podçetrtek şəhərində Fudokan Karate üzrə 27-ci Avropa Çempionatında 18-21 yaş kateqoriyası üzrə 80 kq çəki dərəcəsində qızıl medal qazanmaqla universitetin idman tarixində yeni parlaq səhifə yazdı.
Qeyd edək ki, qələbə ilə dönən idmançı tələbəmizi Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanında universitetin əməkdaşları qarşılayıblar.
Mayın 22-də universitetin rektoru dosent Rüfət Əzizov qalibiyyəti münasibətilə Avropa çempionu Vahid Həsənovu qəbul etdi. Qeyd etdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetində elm, təhsillə yanaşı, idman həyatında da böyük uğurlar əldə olunur. Tələbələrə təhsil və idman nailiyyətlərini birləşdirməyi tövsiyə edən rektor SDU-nun onlara hər cür dəstək olacağını bildirdi.
Qazanılan uğurları gənclərə göstərilən yüksək dövlət qayğısının təzahürü kimi qiymətləndirən rektor vurğuladı ki, idmançı tələbələrimiz istər beynəlxalq, istərsə də respublika yarışlarında nümunəvi çıxışlarla həm ölkəmizin, həm də universitetin adını yüksəkliklərə qaldırırlar.
Sonra Avropa çempionu Vahid Həsənov çıxış edərək universitetin rektoru dosent Rüfət Əzizova idmançı tələbələr üçün yaradılan şəraitə görə təşəkkürünü ifadə etdi. Qeyd etdi ki, Sumqayıt Dövlət Universitetində tələbələrin yüksək səviyyədə təhsil almaları ilə yanaşı, idman və digər sosial fəaliyyətlərlə məşğul olmaqları üçün hər cür şərait yaradılıb. Yaradılan şəraitdən bəhrələnərək idmançı və istedadlı tələbələrin uğurları günü-gündən artmaqdadır.

Home | News | OUR STUDENT RETURNED FROM THE EUROPEAN CHAMPIONSHIP WITH A GOLD MEDAL
On May 15-19, Vahid Hasanov, a second-year student of the faculty of Natural Sciences of Sumgait State University, wrote a new bright page in the sports history of the university by winning a gold medal in the 80 kg weight class in the 18-21 age category at the 27th European Fudokan Karate Championship in Podčetrtek, Slovenia.
It should be noted that our student-athlete, who returned with victory, was welcomed by the staff of the university at the Heydar Aliyev International Airport.
On May 22, the rector of the university, associate professor Rufat Azizov, received the European champion Vahid Hasanov on the occasion of his victory. He noted that Sumgait State University achieves great success in science and education as well as in sports life. Advising students to combine educational and sports achievements, the rector said that SSU will support them in every way.
Evaluating the achieved successes as a manifestation of the high state care given to young people, the rector emphasized that our sports students raise the name of our country and the university.
Then the European champion Vahid Hasanov made a speech and expressed his gratitude to the rector of the university, associate professor Rufat Azizov, for the conditions created for student athletes. He noted that Sumgait State University has created all conditions for students to study at a high level, as well as engage in sports and other social activities. Taking advantage of the created conditions, the success of athletes and talented students is increasing day by day.