SDU-nun əməkdaşı maliyyəçi və mühasiblərin Respublika forumunda iştirak edib
18-19 may 2024-cü il tarixlərində Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidməti, Maliyyə Elm-Tədris Mərkəzi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Azərbaycan Respublikası Gənc Mühasiblər birliyi və Financial Chain Corporation (FCHAİN) şirkətinin təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə Şuşa şəhərində Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101illiyinə həsr edilmiş “İqtisadiyyatı güclü olan dövlət hər şeyə qadirdir” adlı Respublika forumu keçirildi.
Forumun “Qarabağın dirçəlişi maliyyəçilərin gözü ilə” adlı panel iclasında Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev “İqtisadi dirçəliş, yaşıl maliyyə və hesabatlılıq” mövzusunda çıxış edib.
Formun sonunda spikerlər tərəfindən dinləyiciləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb. Form müddətində iştirakçılar Şuşa şəhərinin tarixi yerlərinə ziyarət edib, aparılan tikinti quruculuq işləri ilə yaxından tanış olublar.

Home | News | A collaborator of SSU participated in the Republican forum of financiers and accountants
Yerləşdirilmə tarixi : 20 May 2024 15:26
A collaborator of SSU participated in the Republican forum of financiers and accountants
On May 18-19, 2024, the Republican forum dedicated to the 101st anniversary of the birth of the Great Leader Heydar Aliyev, "A state with a strong economy is capable of everything", was held at the initiative and organization of the State Tax Service under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, Financial Science and Education Center, Small and Medium Business Development Agency, Association of Young Accountants of the Republic of Azerbaijan and Financial Chain Corporation in the city of Shusha.
At the forum's panel session entitled "Revival of Karabakh through the eyes of financiers", associate professor Logman Abdullayev, head of the department of Finance and Accounting of the faculty of Economics and management of Sumgait State University, spoke on the topic "Economic revival, green finance and accountability".
At the end of the form, the speakers answered the questions of the listeners. During the forum, the participants visited the historical places of Shusha city and got acquainted with the ongoing construction works