Əsas səhifə | Xəbərlər | Xarici dil Danışıq kursları uğurla davam edir
Yarandığı gündən etibarən Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsildə yenilik, keyfiyyətin artırılması məqsədilə ən müasir metodlardan istifadə edilməyə başlayaraq xarici dillərin daha mükəmməl tədrisinə önəm verilmişdir. Məhz bu səbəbdəndir ki, universitetdə Xarici dil  Danışıq Kursları fəaliyyətə başlayıb və bu gün də uğurla davam etməkdədir. Kursların əsas məqsədi tələbələrdə danışıq və şifahi anlama vərdişlərinin inkişaf etdirilməsindən ibarətdir.
Dekabrın 25-də universtetin xarici dillər kafedrasının növbəti danışıq klubu keçirildi. Alman dili üzrə təşkil olunmuş klubu kafedranın alman dili müəllimi Almaz Mehdiyeva apardı. Klubda universitetin bütün fakültələrindən olan bakalavr və magistrant tələbələri, xarici dillər kafedrasının müəllim və əməkdaşları iştirak etdilər.
Öncə tələbələr almanca özlərini təqdim etdilər və almanca səslənən musiqinin sədaları altında tədbir iştirakçılarını salamladılar. Xarici dil kafedrasının baş müəlliməsi Almaz Mehdiyeva “Bizim Universitetimiz” adlı təqdimatı almanca təqdim etdi. Tələbələr təqdimatda əks olunan universitet haqqında məlumatları almanca mükəmməl şəkildə izah edərək auditoriyaya çatdırdılar. Sonra öz aralarında dialoqlar quraraq alman dili bilik səviyyələrini bir daha nümayiş etdirdilər. Maraqlı təqdimat  alqışlarla qarşılandı.
Xüsusi ilə qeyd etmək lazımdır ki, burada iştirak edən tələbələr alman dilini məhz Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olunduqdan sonra öyrənmişlər, belə ki onlara orta məktəb zamanı başqa xarici dillər tədris olumuşdur. Məhz universitet müəllimlərinin gərgin əməyi sayəsində tələbələrimiz dil səviyyələrini inkişaf etdirmişlər.
Təqdimatın sonunda xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova universitetin rektoru, professor Elxan Hüseynova xarici dillərin tədrisi üçün yaratdığı yüksək şəraitə görə  təşəkkürünü bildirdi. Tədbirin maraqlı təşkilinə  və tələbələrin fəal iştirakına görə müəllimə Almaz xanım Mehdiyevaya minnətdarlığını ifadə etdi.

Главная страница | Новости | Курсы иностранного языка успешно продолжают свою деятельность
С момента создания Сумгайытского государственного университета с целью повышения качества образования используются  современные методы обучения, уделяется внимание на более совершенное преподавание иностранных языков. По этой причине в  университете были организованы курсы иностранного языка,которые продолжают свою деятельность и по сей день. Основная цель курсов состоит в том, чтобы развить у студентов разговорные навыки и навыки словесного понимания.
25 декабря прошла очередная встреча разговорного клуба кафедры иностранных языков.Заседание клуба нанемецком языке провела старший преподавательАлмазМехтиева.Во встрече приняли участие студенты и магистрантывсех факультетов университета, а также преподаватели и сотрудники кафедры иностранных языков.
В начале мероприятия студенты представились на немецком языке, а затем прозвучала приветственная песня. Ведущая Алмаз Мехтиевапредставила презентацию «Наш университет» на немецком языке. Студенты, используя слайды, подробно рассказали об университете. Затем они, ведя интерактивную беседу, в очередной раз продемонстрировали уровень знаний немецкого языка. Презентация была встречена аплодисментами.
Следует отметить, что студенты познакомились с  немецким языком после поступления в Сумгайытский государственный университет, в средней школе им преподавали другой иностранный язык. Именно благодаря упорной работе преподавателей нашего университета студенты развили свои  языковые навыки.
Заведующая кафедрой иностранных языков, профессор НигярИскендерова  поблагодарила ректора университета, профессора Эльхана Гусейнова  за предоставленные условия для обучения иностранным языкам. За интересную организацию мероприятия и за активное участие студентов Нигярханум выразила признательность Алмаз Мехтиевой.