SDU-da maliyyə savadlılığına həsr olunmuş təlimlər keçirilib
Aprelin 23-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Asan kredit və neyromarketinq”, həmçinin “Rəqəmsal ödənişlər və istehlakçı büdcəsi” mövzularında SDU və SDU nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin əməkdaşları üçün növbəti təlimlər keçirilib.
Təlimi spiker, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Biznesin təşkili və menecment kafedrasının baş müəllimi, iqtisadiyyat elmləri üzrə fəlsəfə doktoru Zülfiyyə Hacıyeva açaraq iştirakçıları salamladı və sözü çıxışçılara verdi.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayevaya növbəti təlim üçün aktual mövzunun seçildiyini bildirərək Mərkəzi Bankın müstəqil eksperti Rauf Ağayev və bankın İstehlakçılarla iş departamenti Maliyyə savadlılığı şöbəsinin böyük mütəxəssisi Pərvin Qəhrəmanovanın təlimçiliyi ilə keçəcək tədbirin iştirakçılar üçün faydalı olacağına əminliyini vurğuladı.
Təlim müstəqil ekspert Rauf Ağayevin minimal sənədləşmələrlə təklif edilən kreditlərin asan şəkildə, onlayn kredit sifarişləri ilə əldə edilməsi barədə söhbətlə başladı. Neyromarketinqin beyin reaksiyalarına əsaslanmaq, marketinq strategiyası qurmaqla müştəri əldə etmək olduğunu qeyd edən Pərvin Qəhrəmanova istehlakçıların banklarla əlaqələri barədə geniş məlumat verdi.
Tədbir iştirakçılarının interaktivliyi ilə davam edən təlim müxtəlif səpkili sualların cavablandırılması ilə davam etdirildi.

FINANCIAL LITERACY TRAININGS WERE HELD AT SSU
On April 23, at Sumgait State University, the next trainings were held for the collaborators of Sumgait State Technical College under SSU and Sumgait State University on the topics of "Easy credit and neuromarketing", as well as "Digital payments and consumer budget".
Zulfiyya Hajiyeva, the senior lecturer of the department of Business Organization and Management of the faculty of Economics and Management, PhD in Economics, opened the training, greeted the participants and gave the floor to the speakers.
The dean of the faculty of Economics and Management associate professor Aynura Yahyayeva informed that the relevant topic was chosen for the next training, and emphasized that the event, which will be held under the guidance of Rauf Aghayev, an expert of the Central Bank, and Parvin Gahramanova, a senior specialist of the Bank"s department of Consumer Affairs, will be useful for the participants.
The training started with a talk by an expert Rauf Agayev about the easy way to obtain loans offered with minimal documentation through online loan orders. Noting that neuromarketing is based on brain reactions, acquiring customers by building a marketing strategy, Parvin Kahramanova gave extensive information about the relations of consumers with banks.
The training, which continued with the interactivity of the event participants, was continued by answering various questions.