Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunmuş fakültələrarası basketbol yarışına start verilib
Yerləşdirilmə tarixi : 20 Aprel 2024 13:20
SDU-da “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunmuş fakültələrarası basketbol yarışına start verilib
Aprelin 20-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman Klubunun təşkilatçılığı ilə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili”nə həsr olunmuş fakültələrarası basketbol yarışına start verilib.
Yarışı giriş sözü ilə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov açaraq iştirakçıları salamladı, “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində SDU-nun təsdiq olunmuş Tədbirlər Planına uyğun olaraq universitetdə bir sıra tədbirlərin təşkil olunduğunu diqqətə çatdıraraq bildirdi ki, bu kimi idman yarışlarının keçirilməsi sağlam həyat tərzinin formalaşması üçün böyük təsir qüvvəsinə malikdir.
Sonra yarışa start verildi.
Yarışın nəticələrinə əsasən Mühəndislik fakültəsi, SDU nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kolleci, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsi, Təbiət elmləri fakültəsi 27 aprel tarixində baş tutacaq yarımfinala vəsiqə qazandılar.

Home | News | AN INTERFACULTY BASKETBALL COMPETITION DEDICATED TO THE "YEAR OF SOLIDARITY FOR THE GREEN WORLD" HAS BEEN STARTED AT SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 20 April 2024 13:20
AN INTERFACULTY BASKETBALL COMPETITION DEDICATED TO THE "YEAR OF SOLIDARITY FOR THE GREEN WORLD" HAS BEEN STARTED AT SSU
On April 20, an interfaculty basketball competition dedicated to the "Year of Solidarity for the Green World" was launched at Sumgait State University under the organization of the Student Trade Union Committee and Sports Club.
SSU vice-rector for Social affairs and public relations assoc. prof. Elmar Khalilov opened the competition and greeted the participants, drawing attention to the fact that a number of events were organized at the university in accordance with the approved Event Plan of SSU within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World". Holding  sports competitions has a great influence on the formation of a healthy lifestyle.
Then the competiton started.
Based on the results of the competition, the faculty of Engineering, Sumgait State Technical College under SSU, faculty of Economics and management, faculty of Natural Sciences qualified for the semi-finals to be held on April 27.