Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da şagirdlər üçün “açıq qapı” günü keçirildi
Aprelin 8-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 10-11-ci sinif şagirdləri üçün “açıq qapı” günü təşkil edildi. Sumqayıt Dövlət Universitetinə tanışlıq çərçivəsində şagirdlər universitetin maddi-texniki bazası və keçirilən dərslərlə, həmçinin sosial şəraiti ilə tanış oldular.
SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov müəllim və şagirdləri universitetin fakültələri, laboratoriyaları, auditoriyaları, “Arxeologiya” kabineti, “Code Academy”nin otaqları, açıq səma altındakı Tədris muzeyi haqda məlumatlandırdı.
Universitetlə tanışlıq proqramı Böyük Akt zalında başa çatdı. SDU ilə bağlı videoçarxın nümayişindən sonra tələbələrimiz qonaqlara universitetdə müxtəlif ixtisaslar üzrə tədris, həmçinin tələbələrin cəlb edildikləri ictimai işlər, habelə onların asudə vaxtlarının təşkili barədə geniş məlumat verdilər.

Home | News | An "open door" day was held for students at SSU
On April 8, an "open door" day was organized for 10-11th grade students at Sumgayit State University. As part of the introduction to Sumgayit State University, the students got acquainted with the university"s material and technical base and classes, as well as its social conditions.
Associate professor Elmar Khalilov, vice-rector for Social affairs and public relations of SSU, informed the teachers and students about the university"s faculties, laboratories, auditoriums, "Archaeology" office, "Code Academy" rooms, open-air Teaching museum.
The university familiarization program ended in the Great Assembly Hall. After showing the video about SSU, our students gave the guests extensive information about teaching process in various specialties at the university, as well as public events in which students are involved, as well as the organization of their free time.