Əsas səhifə | Xəbərlər | BP SDU-ya 250 nüsxə kitab hədiyyə edib
Azərbaycanın uzunmüddətli, etibarlı tərəfdaşı və iri neft - qaz layihələrinin əməliyyatçısı olan BP şirkəti ölkənin həyatının ən mühüm sahələrinə - təhsilə,  yerli icmalarda imkanların yaradılmasına, kiçik və orta biznesin inkişafına, ətraf mühitin qorunmasına, xalqın zəngin mədəni irsinin və tarixinin tədqiqi və təbliğinə, milli idmanın inkişafına öz töhfəsini verməklə Azərbaycanın gələcəyinin möhkəm təməllər üzərində qurulmasında iştirak edir.
Qeyd edək ki, BP şirkəti tərəfindən ingilis dilindən tərcümə olunan yeni vəsaitlərdən 5 adda 250 nüsxə ədəbiyyat  Sumqayıt  Dövlət  Universitetinin  Elmi kitabxanasına hədiyyə olunub. Bu ədəbiyyatlar professor-müəllim heyəti və tələbələr üçün yüksək keyfiyyətli tədris vəsaitidir.
Kitabların Azərbaycan dilinə tərcüməsi və nəşri BP – nin ölkədə təhsilin inkişafına verdiyi dəstəyin bir hissəsidir. Bu kitablar müxtəlif sahədə ixtisaslaşan təhsil müəssisələrinə və insanlara  BP – nin hədiyyəsidir.

Yerləşdirilmə tarixi : 04 April 2024 16:00
BP, a long-term, reliable partner of Azerbaijan and an operator of large oil and gas projects, contributes to the most important areas of the country's life - education, creation of opportunities in local communities, development of small and medium-sized businesses, environmental protection, research and promotion of the nation's rich cultural heritage and history, national sports. By contributing to its development, it participates in establishing the future of Azerbaijan on solid foundations.
It should be noted that 250 copies of literature in 5 titles from the new materials translated from English by the BP company were donated to the Scientific library of Sumgait State University. These literatures are high-quality teaching aids for faculty and students.
Translation and publication of books into Azerbaijani is part of BP's support for the development of education in the country. These books are BP's gift to educational institutions and people specializing in various fields.