Əsas səhifə | Xəbərlər | “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” adlı proqram çərçivəsində növbəti modul
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Mart 2024 16:59
“Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” adlı proqram çərçivəsində növbəti modul
Martın 15-də Sumqayıt Dövlət Universitetində SABAH.Academy-nin təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən “Əsaslı Dizayn metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” adlı proqram çərçivəsində Türkiyədən dəvət olunmuş mütəxəssislərin iştirakı ilə növbəti modul keçirildi. Bu dəfə “Viveka” strateji innovasiya məsləhətçiliyi şirkətinin təsisçisi Barış Necati “Biznes modelinin yaradılması” mövzusunda çıxış etdi. Dərs müddətində sahibkarlıqda problemin müəyyən olunması və biznes ideyasının yaradılması ilə bağlı müzakirələr aparıldı. Debat formasında keçirilən dərsdə, həmçinin tələbələrə iş situasiyaları ilə bağlı “problem-həll” tapşırıqları verildi, ən yaxşı həllər müəyyən olundu.

Home | News | THE NEXT MODULE WITHIN THE FRAMEWORK OF THE PROGRAM ‘ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD’
Yerləşdirilmə tarixi : 15 March 2024 16:59
THE NEXT MODULE WITHIN THE FRAMEWORK OF THE PROGRAM ‘ENTREPRENEURSHIP AND NEW BUSINESS DEVELOPMENT WITH THE BASIC DESIGN METHOD’
On March 15, the next module was held at Sumgayit State University within the framework of the program "Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method" organized by SABAH.Academy. This time, Barısh Nejati, the founder of "Viveka" strategic innovation consulting company, gave a speech on "Creating a business model". During the lesson, discussions were held on identifying the problem in entrepreneurship and creating a business idea. In the class held in the form of a debate, students were also given "problem-solving" tasks related to work situations, and the best solutions were determined.