Əsas səhifə | Xəbərlər | Növbəti “Enactus SDU” komandasının formalaşdırılması ilə bağlı infosessiya keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 11 Mart 2024 15:00
Növbəti “Enactus SDU” komandasının formalaşdırılması ilə bağlı infosessiya keçirilib
Martın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində 2024-cü il üçün universitetin Enactus komandasının formalaşdırılması ilə bağlı infosessiya keçirildi.
“Enactus SDU” komandasının prezidenti Səid Əliyev iştirakçıları salamlayaraq Enactus komandasının fəaliyyətindən, bu sahədə həyata keçirilən layihələrdən, proqramın gənclər üçün əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, ENACTUS - biznesin müsbət gücü ilə daha yaxşı və daha davamlı dünya yaratmaq üçün bu günün və sabahın liderlərini bir yerə toplayan beynəlxalq təşkilatdır. O, gənclərin innovativ layihələrə cəlb edilməsinin, sahibkarlıq ideyasının tələbələr arasında təbliğ edilməsinin önəmindən bəhs edərək 2024-cü il üçün SDU-nun Enactus komandasının formalaşdırılması məqsədilə komanda tərkibi və milli yarışın keçirilməsi  barədə ətraflı məlumat verdi.
Sumqayıt Dövlət Universitetində ilk dəfə Enactus komandasının 2015-ci ildə yaradıldığını və bugünədək aktiv fəaliyyət göstərdiyini qeyd edən Səid Əliyev yüksək potensiala malik olan SDU “Enactus” komandasına uğurlar arzuladı.

Home | News | AN INFO SESSION ON THE FORMATION OF THE NEXT ‘ENACTUS SSU’ TEAM WAS HELD
On March 11, Sumgait State University held an info session on the formation of the university's ENACTUS team for 2024.
Sayid Aliyev, president of ‘ENACTUS SSU’ team, welcomed the participants and talked about the activities of the ENACTUS team, the projects implemented in this field, and the importance of the program for young people. He said that ENACTUS is an international organization that brings together today's and tomorrow's leaders to create a better and more sustainable world through the positive power of business. He talked about the importance of involving young people in innovative projects and promoting the idea of entrepreneurship among students, and gave detailed information about the team composition and the holding of the national competition in order to form the ENACTUS team of SSU for 2024.
Noting that the ENACTUS team was created for the first time in Sumgait State University in 2015 and has been active until today, Said Aliyev wished success to the high-potential SSU ‘Enactus’ team.