Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə intellektual bilik yarışı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 07 Mart 2024 20:09
SDU-da Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə intellektual bilik yarışı keçirildi
Martın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Elmi kitabxanasında SDU-nun Azad Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Gününə həsr olunmuş xanım əməkdaşlar arasında intellektual bilik yarışı keçirildi.
Yarışdan öncə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov xanım əməkdaşları Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik etdi və yarışda onlara uğurlar arzuladı.
Yarış 3 turdan və hər tur 12 sualdan ibarət idi.
Gərgin və maraqlı rəqabət mühitində keçən bilik yarışında Filologiya fakültəsinin komandası I, Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası II, Təbiət elmləri fakültəsinin komandası III yerin qalibi oldular.
Yarışın sonunda rektor dosent Rüfət Əzizov çıxış edərək 8 Mart - Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibəti ilə bütün xanımları təbrik etdi, onlara xoş arzularını çatdırdı. Azərbaycan qadınının yüksək pillələrdə dayandığını, ölkə daxilində və beynəlxalq aləmdə böyük nailiyyətlər qazanaraq ictimai həyatın bütün sahələrində öz sözünü dediyini qeyd etdi.

Home | News | An intellectual knowledge competition was held in SSU on the occasion of International Women's Day
Yerləşdirilmə tarixi : 07 March 2024 20:09
An intellectual knowledge competition was held in SSU on the occasion of International Women's Day
On March 7, in the scientific library of Sumgayit State University, an intellectual knowledge competition was held among female employees dedicated to March 8 - International Women's Day, organized by the Free Trade Union Committee of SSU.
Before the competition, SSU vice-rector for social affairs and public relations associate professor Elmar Khalilov congratulated the employees on International Women's Day and wished them success in the competition.
The competition consisted of 3 rounds and each round consisted of 12 questions.
The team of the Faculty of Philology won the first place, the team of the Faculty of History and Geography II, and the team of the Faculty of Natural Sciences won the third place in the competition of knowledge, which took place in a tense and interesting competitive environment.
At the end of the competition, Rector Associate Professor Rufat Azizov congratulated all the ladies on the occasion of March 8 - International Women's Day and conveyed his best wishes to them. He noted that the Azerbaijani woman stands at the top of the ranks, has made great achievements in the country and in the international world, and speaks for herself in all spheres of public life.