Əsas səhifə | Xəbərlər | BDU-nun Elmi Kitabxanası Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə SDU-ya kitablar hədiyyə edib
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Fevral 2024 12:52
BDU-nun Elmi Kitabxanası Beynəlxalq Kitab Bağışlama Günü münasibətilə SDU-ya kitablar hədiyyə edib
Fevralın 15-də Beynəlxalq kitab bağışlama günü münasibətilə Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Elmi Kitabxanası Sumqayıt Dövlət Universitetinin (SDU) Elmi Kitabxanasına müxtəlif ixtisaslara uyğun 147 adda 360-a yaxın nüsxə kitab hədiyyə edib. Hədiyyə olunmuş kitablar arasında Azərbaycan dili və nitq mədəniyyəti, Azərbaycan ədəbiyyatı, tarixi, pedaqogika, ekologiya, coğrafiya, təhsil, iqtisadiyyat, menecment, bank işi, makro və mikroiqtisadiyyata aid ingilis dilindən Azərbaycan dilinə tərcümə olunmuş beynəlxalq miqyaslı akademik nəşrlər, dərsliklər yer alır.
Təqdimat tədbirində çıxış edən Bakı Dövlət Universitetinin Elmi Kitabxanasının direktoru Nigar İsmayılova gənclərin dünyagörüşünün inkişafında kitabların rolundan danışaraq bildirib ki, BDU-nun Elmi Kitabxanası hər il 14 fevral tarixində kitab bağışlama aksiyası keçirir. Kitabxana bu il də ənənəyə sadiq qalaraq yeni çapdan çıxmış BDU nəşrlərini, ali məktəb tələbələri üçün dərslik və dərs vəsaitlərini Sumqayıt Dövlət Universitetinə hədiyyə edir.
SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov bu cür aksiyanı yüksək dəyərləndirərək BDU-nun Elmi Kitabxanasının direktoru Nigar xanıma təşəkkürlərini bildirib.

THE SCIENTIFIC LIBRARY OF BSU DONATED BOOKS TO SSU ON THE OCCASION OF THE INTERNATIONAL BOOK DONATION DAY
On February 15, on the occasion of the International Book Donation Day, the Scientific Library of Baku State University (BSU) donated about 360 copies of 147 books in various specialties to the Scientific Library of Sumgayit State University (SSU). The donated books include international academic publications and textbooks translated from English to Azerbaijani related to Azerbaijani language and speech culture, Azerbaijani literature, history, pedagogy, ecology, geography, education, economy, management, banking, macro and microeconomics.
Speaking at the presentation event, director of the Scientific Library of Baku State University, Nigar Ismayilova, spoke about the role of books in the development of young people's outlook and said that the Scientific Library of BSU holds a book donation campaign every year on February 14. This year, following the tradition, the library donates newly printed BSU publications, textbooks and study materials for higher school students to Sumgayit State University.
Assoc.prof. Elmar Khalilov, vice-rector for Social issues and public relations of SSU, appreciated this kind of action and expressed his gratitude to Ms. Nigar, director of the Scientific Library of BSU.