Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyəti ilə bağlı keçirilən sorğunun nəticələri
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Dekabr 2023 12:19
SDU-nun ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyəti ilə bağlı keçirilən sorğunun nəticələri
Dekabrın 16-dan 28-dək SDU-nun ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi ilə bağlı sorğu keçirilmişdir. Sorğuda 1000 nəfər iştirak etmişdir.
“SDU-nun rəsmi saytı və sosial media hesabları barədə məlumatınız varmı?” sorğusuna əsasən 97,3% bəli, 2,7 % xeyr cavabını qeyd etmişdir.
“Universitetdə görülən işlərlə bağlı informasiyaları daha çox hansı mənbələrdən əldə edirsiniz?” sorğusuna əsasən 38,3 % rəsmi saytdan, 51,9 % sosial media hesablarından, 0,8 % KİV-dən, 9 % isə digər vasitələrlə əldə etdiyini qeyd edib.
“Universitetin rəsmi saytının strukturunu necə qiymətləndirirsiniz?” sorğusuna əsasən 70,3% yaxşı, 26,75 qənaətbəxş, 2,9 % isə qaneedici hesab etmir.
“SDU-nun rəsmi saytında informasiyaların paylaşılma tezliyi sizi qane edirmi?” sorğusuna əsasən 78,9% bəli, 17,3% qismən, 3,8% xeyr cavablarını qeyd edib.
“SDU-nun rəsmi saytında yayımlanan informasiyaların dolğunluğu sizi qane edirmi?” sorğusuna əsasən 81% bəli, 16% qismən, 3% xeyr cavablarını qeyd edib.
“Məlumatların hansı formada paylaşımı diqqətinizi cəlb edir?” sorğusuna əsasən 53,1 % foto, 33,1% yazılı, 13,8% video şəklində cavablarını qeyd edib.
“SDU-nun sosial media hesablarının fəaliyyətini necə qiymətləndirirsiniz?” sorğusuna əsasən 55,1 % əla, 43,1 % qənaətbəxş, 1,8% qaneedici hesab etmir.
“Sorğularınızın cavablandırılmasının operativliyi sizi qane edirmi?” sorğusuna əsasən 73,8% yaxşı, 22,60% qismən, 3,5% qaneedici hesab etmir.
Qeyd edək ki, aparılmış sorğu çərçivəsində universitetin ictimaiyyəti məlumatlandırma fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində iştirakçıların rəy və təklifləri dəyərləndiriləcək.

Home | News | THE RESULTS OF THE SURVEY ON PUBLIC INFORMATION ACTIVITIES OF SSU
From December 16 to 28, a survey was conducted regarding the evaluation of public information activities of SSU. 1000 people participated in the survey.
‘Do you know about SSU's official website and social media accounts?’ according to the survey, 97.3% said yes, 2.7% said no.
‘From what sources do you mostly get information about the work done at the university?’ according to the survey, 38.3% said that they got it from the official website, 51.9% from social media accounts, 0.8% from mass media, and 9% from other means.
‘How do you evaluate the structure of the university's official website?’ according to the survey, 70.3% consider it good, 26.75% satisfactory, and 2.9% not satisfactory.
‘Are you satisfied with the frequency of sharing information on the official website of SSU?’ according to the survey, 78.9% answered yes, 17.3% answered partially, and 3.8% answered no.
‘Are you satisfied with the completeness of the information published on the official website of SSU?’ according to the survey, 81% answered yes, 16% answered partially, and 3% answered no.
‘What form of information sharing attracts your attention?’ according to the survey, 53.1% recorded their answers in the form of photos, 33.1% in writing, and 13.8% in the form of videos.
‘How do you evaluate the activity of social media accounts of SSU?’ according to the survey, 55.1% consider it excellent, 43.1% satisfactory, 1.8% not satisfactory.
‘Are you satisfied with the promptness of the response to your inquiries?’ according to the survey, 73.8% consider it good, 22.60% partial, and 3.5% not satisfactory.
It should be noted that within the framework of the conducted survey, the opinions and suggestions of the participants will be evaluated in order to improve the public information activities of the university.