Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrdə Ümummilli lider Heydər Əliyevin anım günü qeyd edildi
Müasir dövlətçiliyimizin banisi, ümummilli lider Heydər Əliyevin vəfatından 20 il ötməsinə baxmayaraq, Azərbaycan xalqı öz xilaskarını heç zaman unutmur, onu daim ehtiramla yad edir.
Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə fakültələrdə müasir Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu, xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Gününə həsr olunmuş tədbirlər keçirilir.
Fakültə dekanları, müəllim və tələbə heyətinin iştirakı ilə keçirilən tədbirlərdə Ümummilli liderin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib, onun çoxşaxəli fəaliyyətindən bəhs edilib. Görkəmli siyasi xadim Heydər Əliyevin Azərbaycanın inkişafı və milli dövlətçiliyin gücləndirilməsi istiqamətindəki misilsiz tarixi xidmətlərindən, böyük xilaskarlıq missiyasından danışan çıxışçılar qeyd ediblər ki, Azərbaycana rəhbərlik etdiyi illərdə onun uzaqgörən daxili və xarici siyasəti nəticəsində ölkəmizin nüfuzu artıb, hərtərəfli inkişafa nail olunub, müstəqilliyimizin əbədi və dönməz olması təmin edilib.
O da qeyd olunub ki, əsası Ulu Öndər tərəfindən qoyulan siyasət dövlət başçısı İlham Əliyev tərəfindən layiqincə davam etdirilir.  Bu gün Qarabağ Qələbəsi ilə bağlı sevincimizin əsası elə məhz Ümummilli Liderin apardığı böyük islahatların, iqtisadi dirçəlişin, uğurlu xarici siyasətin nəticəsində qoyulub. Azərbaycanı qalibiyyətə aparan, gələcəyə doğru inamla addımlamasını təmin edən Heydər Əliyev ideyalarının təbliğatçısı olmaq hər birimiz üçün qürur mənbəyidir.
Tələbələrin ifalarında Ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş şeirlər səsləndirilib və onun zəngin həyatını əks etdirən videoçarx nümayiş olunub.

Yerləşdirilmə tarixi : 11 December 2023 16:20
Despite the fact that 20 years have passed since the death of national leader Heydar Aliyev, the people of Azerbaijan never forget their savior, they always remember him with respect.
Events dedicated to the Memorial Day of Heydar Aliyev, the architect and founder of the modern state of Azerbaijan, are being held in the faculties of Sumgayit State University under the joint organization of the Student Youth Organization and the Student Trade Union Committee.
At events held with the participation of faculty deans, teachers and students, the memory of the National leader was commemorated with a minute of silence, and his activities were discussed. During the years he led Azerbaijan, as a result of his far-sighted domestic and foreign policy, the reputation of our country increased, comprehensive development was achieved, and our independence was guaranteed to be eternal and irreversible.
It was also noted that the policy, which was founded by the Great Leader, is duly continued by the head of state, Ilham Aliyev. Today, the basis of our joy about the Karabakh Victory was laid precisely as a result of the great reforms carried out by the National Leader. It is a source of pride for each of us to be a propagandist of Heydar Aliyev's ideas, which lead Azerbaijan to victory and ensure that it steps confidently into the future.
Poems dedicated to the national leader Heydar Aliyev were sung in the performances of the students and a video clip was shown.