SDU-da “ASAN xidmət” mərkəzinin təşəbbüsü ilə infosessiya təşkil olunub
Noyabrın 22-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi - 2 saylı Sumqayıt regional “ASAN xidmət” mərkəzinin təşəbbüsü ilə “Könüllülük fəaliyyətinin təbliği və təşviqi” mövzusunda universitet tələbələri üçün infosessiya təşkil edilib.
Könüllülük fəaliyyətinin təbliğini həyata keçirmək, tələbə könüllülük fəaliyyəti, şəxsi inkişaf ilə bağlı həvəsləndirici mövzuda çıxışlar etmək, karyerasına könüllülük fəaliyyəti ilə bağlı başlayan gənclərin uğurlarını onlara əyani şəkildə göstərmək, sosial xidmətlər sahəsində könüllü müraciətlərinin sayını və gənclərin bu sahəyə marağını artırmaq üçün təşkil olunan infosessiyada SDU-nun əməkdaşları və tələbələr iştirak edib.
İnfosessiya 2 saylı Sumqayıt regional "ASAN xidmət" mərkəzinin direktor müavini Könül Kərimova, Könüllülər üzrə məsul şəxs, Vətəndaşların qəbulu işinin təşkili sektoru üzrə məsul şəxs Sənan Sadıqov, Vətəndaşların qəbulu işinin təşkili sektoru üzrə baş mütəxəssis Rəşidə Talıblı və Vətəndaşların qəbulu işinin təşkili sektoru üzrə böyük mütəxəssis Türkan Qəhrəmanovanın iştirakları ilə keçirilib.
“ASAN xidmət” mərkəzləri, könüllülük fəaliyyəti və ASAN Könüllüləri haqqında məlumat verən Vətəndaşların qəbulu işinin təşkili sektoru üzrə məsul şəxs Sənan Sadıqov fəaliyyəti operativlik, şəffaflıq, nəzakətlilik, məsuliyyət prinsipləri əsasında qurulan “ASAN xidmət”in Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü, xalqın rifahı, vətəndaşın rahatlığı üçün yaradıldığını diqqətə çatdırdı. Bu gün gənc könüllülərin ictimai həyatın bütün sahələrində, o cümlədən dövlət idarəçiliyində fəaliyyətə geniş cəlb olunduğunu qeyd edən məsul şəxs hər il yüzlərlə gəncin könüllü şəkildə “ASAN xidmət” mərkəzlərinə gəldiyini, iş qabiliyyətlərini və intellekt səviyyələrini gücləndirdiyini bildirib. Qarşılıqlı əməkdaşlığın Universitetin tələbələrinə gələcəkdə “ASAN xidmət”də həm könüllülər təşkilatında, həm də dövlət strukturlarında işlə təmin olunma imkanları yaratdığını qeyd edən çıxışçı vurğulayıb: “ASAN xidmət Azərbaycan brendi kimi beynəlxalq tərəfdaşlar və ekspertlər tərəfindən yüksək maraqla qarşılanır”.
Sonra “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyəti ilə bağlı videoçarx nümayiş olunub.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin yarandığı gündən könüllülərin fəaliyyətindən geniş istifadə olunduğunu bildirən SDU Karyera və Məzunlarla iş Mərkəzinin müdiri Nəsibə Əmirbəyova vurğuladı ki, ölkəmizdə könüllülük hərəkatının formalaşması və böyüməsində “ASAN xidmət” və onun könüllülərinin böyük payı var: “Könüllülük fəaliyyəti Azərbaycanda bu istiqamətdə aparılan dövlət siyasətinə töhfə vermiş bir təcrübə məktəbidir”.

Home | News | An Info Session Was Organızed At SSU On The Initiative Of ‘ASAN Service’ Center
On November 22, at Sumgayit State University, an info session was organized for university students on the topic ‘Promotion of volunteering’ at the initiative of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations - Sumgayit regional center No. 2 ‘ASAN service’.
In the information session organized to promote volunteering, to make speeches on motivational topics related to student volunteering, personal development, to visually show the successes of young people who started their careers related to volunteering, to increase the number of volunteer applications in the field of social services and to increase the interest of young people in this field.
Infosession No. 2 Sumgayit Regional ‘ASAN Service’ Center  was held with the participation of Turkan Kahramanova a senior specialist in the sector of organization of citizens' reception, deputy director Konul Karimova, volunteers manager, Citizen reception organization Sector Manager Sanan Sadigov, Citizen Reception Organization Sector Specialist Rashida Talibli.
Today young volunteers are widely involved in activities in all spheres of public life, including public administration, the responsible person said that every year hundreds of young people voluntarily come to ‘ASAN service’ centers and strengthen their work abilities and intelligence levels.The  mutual cooperation creates opportunities for the students of the university to be employed in ‘ASAN xidmət’ in the future, both in the volunteer organization and in government structures, the speaker emphasized: ‘ASAN xidmət is received with great interest by international partners and experts as a brand of Azerbaijan’.
Then a video about volunteering activities was shown at ‘ASAN service’ centers.
Nasiba Amirbeyova, head of SSU Career and graduate employment center, stated that the activity of volunteers has been widely used since the establishment of ‘ASAN service’ centers, and emphasized that ‘ASAN service’ and its volunteers have a great share in the formation and growth of the volunteering movement in our country: is a school of practice that has contributed to politics’.