Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz II Ümumrusiya esse olimpiadasında yer tutublar
Cari ilin oktyabr-noyabr aylarında Kazan Dövlət Energetika Universitetinin Xarici Dillər Kafedrası tərəfindən universitetin 55 illiyinə həsr olunmuş “Gələcəyin universiteti necə olmalıdır?” mövzusunda II Ümumrusiya xarici dildə esse olimpiadası keçirilmişdir.
Olimpiadada Rusiya, Belarus, Qazaxıstan və Azərbaycan Respublikalarından ingilis dili bölməsi üzrə ümumilikdə 75 universitet və 985 tələbə iştirak etmişdir.
Sumqayıt Dövlət Universitetindən Filologiya və Mühəndislik fakültələrinin tələbələri bu olimpiadada iştirak etmiş və müvafiq yerlərə layiq görülərək sertifikat əldə ediblər.
Olimpiadanın nəticələrinə əsasən I yerə 936-cı qrup tələbəsi Şəhanə Fərzəliyeva (Elmi rəhbəri Xarici dillər kafedrasının müəllimi Ləman Qocayeva), II yerə 662-ci qrup tələbəsi Qəhrəman İsmayılov ( Elmi rəhbəri Dil və tərcümə Mərkəzinin direktoru baş müəllimi Jalə Məmmədova), III yerə 944A qrup tələbəsi Jalə Ağadadaşova və həvəsləndirici yerə 944-cü qrup tələbəsi Xumar Rzayeva (Elmi rəhbərləri Xarici dillər kafedrasının baş müəllimi Səadət Xəlilova ) layiq görülüblər.

Home | News | Our students took part in the II All-Russian Composition Olympiad
In October-November of the current year, the Department of Foreign Languages of Kazan State University of Energy, dedicated to the 55th anniversary of the university, "How should the university of the future be?" II All-Russian Essay Olympiad in a foreign language was held.
A total of 75 universities and 985 students from the Republics of Russia, Belarus, Kazakhstan and Azerbaijan participated in the Olympiad in the English section.
Students of Philology and Engineering faculties from Sumgayit State University participated in this Olympiad and were awarded the respective places and received certificates.
According to the results of the Olympiad, 936th group student Shahana Farzaliyeva (Supervisor: teacher of the Department of Foreign Languages Laman Gocayeva) took 1st place, 662nd group student Kahraman Ismayilov (Supervisor: senior lecturer, director of the Language and Translation Center Jala Mammadova), 944A group took 3rd place. student Jala Aghadadashova and the 944th group student Khumar Rzayeva (Supervisor: Saadat Khalilova, head teacher of the Department of Foreign Languages) were awarded the incentive place.