Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU rektoru şəhid ailələrinin Zəfər Gününü təbrik etdi
Noyabr 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru Rüfət Əzizov şəhid ailələrinin üzvü olan universitet əməkdaşları ilə görüşüb. Əvvəlcə torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda aparılan bütün müharibələrdə şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhərmanların əziz xatirəsi anılıb. Zəfər Günü ərəfəsində keçirilən görüşdə rektor Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qüdrətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı şanlı qələbənin Azərbaycan tarixinin ən qürurlu səhifələrini təşkil etdiyini qeyd edib, ölkəmizin ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi uğrunda canından və qanından keçən bütün şəhidlərə rəhmət, qazilərə isə şəfa diləyib.
Görüşdə rektor şəhid ailələrinin maddi və mənəvi problemləri ilə maraqlanıb.
Şəhidlərin ailə üzvləri göstərilən yüksək diqqət və qayğıya görə dövlət başçısına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər və təşkil edilmiş görüşə görə universitet rəhbərliyinə təşəkkür ediblər.

Главная страница | Новости | Ректор СГУ поздравил семьи шехидов с Днем Победы
7 ноября ректор Сумгаитского государственного университета Руфат Азизов встретился с сотрудниками университета членами семей шехидов. Участники встречи почтили светлую память всех шехидов, погибших в борьбе за территориальную целостность наших земель. На мероприятии, проходившем накануне Дня Победы, ректор Руфат Азизов отметил, что славная победа Азербайджанской Армии в 44-дневной Отечественной войне под руководством Президента Азербайджанской Республики, Главнокомандующего Ильхама Алиева, стала самой яркой страницей истории Азербайджана. Он выразил свое почтение памяти шехидов, отдавших свои жизни за восстановление территориальной целостности нашей страны и пожелал ветеранам скорейшего выздоровления.
Ректор поинтересовался финансовыми и другими проблемами семей шехидов.
Члены семей шехидов выразили признательность главе государства за проявленное высокое внимание и заботу и поблагодарили руководство университета за организованную встречу.