Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU rektoru şəhid ailələrinin Zəfər Gününü təbrik etdi
Noyabr 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru Rüfət Əzizov şəhid ailələrinin üzvü olan universitet əməkdaşları ilə görüşüb. Əvvəlcə torpaqlarımızın ərazi bütövlüyü uğrunda aparılan bütün müharibələrdə şəhidlik zirvəsinə ucalan qəhərmanların əziz xatirəsi anılıb. Zəfər Günü ərəfəsində keçirilən görüşdə rektor Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə 44 günlük Vətən müharibəsində qüdrətli Azərbaycan Ordusunun qazandığı şanlı qələbənin Azərbaycan tarixinin ən qürurlu səhifələrini təşkil etdiyini qeyd edib, ölkəmizin ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi uğrunda canından və qanından keçən bütün şəhidlərə rəhmət, qazilərə isə şəfa diləyib.
Görüşdə rektor şəhid ailələrinin maddi və mənəvi problemləri ilə maraqlanıb.
Şəhidlərin ailə üzvləri göstərilən yüksək diqqət və qayğıya görə dövlət başçısına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər və təşkil edilmiş görüşə görə universitet rəhbərliyinə təşəkkür ediblər.

Home | News | SSU rector congratulated the families of martyrs on Victory Day
On November 7, Rector of Sumgayit State University Rufat Azizov met with university employees who are members of the families of martyrs. First, the dear memory of the heroes who rose to the height of martyrdom in all the wars fought for the territorial integrity of our lands was commemorated. At the meeting held on the eve of the Victory Day, the rector noted that the glorious victory won by the mighty Azerbaijani Army in the 44-day Patriotic War under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief Ilham Aliyev constituted the proudest pages of the history of Azerbaijan, and expressed his gratitude to all the martyrs who lost their lives and blood for the restoration of the territorial integrity of our country, and wished the veterans recovery.
During the meeting, the rector was interested in the financial and moral problems of the families of the martyrs.
Family members of the martyrs expressed their gratitude to the head of state for the high attention and care shown and thanked the university administration for the organized meeting.