SDU-nun bir qrup müəllim və tələbə heyəti Hərbi Qənimətlər Parkını ziyarət edib
Noyabrın 5-də Zəfər Günü ilə əlaqədar olaraq, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə bir qrup tələbə və müəllim Hərbi Qənimətlər parkında oldular. Ziyarət zamanı tələbələr Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə düşmənin növbəti təxribatlarına cavab kimi başlayan və tarixi zəfərlə başa çatan Vətən müharibəsi dövründə hərbi qənimət kimi ələ keçirilmiş texnika, döyüş sursatı və digər eksponatlarla tanış oldular.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin baş müəllimi, polkovnik-leytenant Tapdıq Hacıyevin bələdçiliyi ilə tələbələrimiz parkdakı döyüş sursatları haqqında daha ətraflı məlumat əldə ediblər.
Tapdıq Hacıyev çıxış edərək bildirib ki, yetişən gənc nəsil, məktəblilər, tələbələr, ölkəmizə gələn turistlər bu parkı ziyarət etdikcə Azərbaycanın qalib, Ermənistanın isə məğlub ölkə olduğunun bir daha şahidi olacaqlar.
SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri Elmin Novruzlu çıxış edərək qeyd edib ki, Hərbi Qənimətlər Parkını bu günlərdə ziyarət edənlərin sayı və parka olan böyük maraq onu göstərir ki, xalqımız bu qələbənin memarlarını həmişəlik qəlbində yaşadacaq.
Qeyd edək ki, Hərbi Qənimətlər Parkında Vətən müharibəsinin gedişində düşməndən qənimət götürülən hərbi texnikanın bir qismi, ümumilikdə 300-dən çox eksponat, o cümlədən 150-dək ağır texnika, tanklar, döyüş maşınları, artilleriya qurğuları, zenit-raket kompleksləri, atıcı silahlar və digər hərbi nəqliyyat növləri sərgilənir.
Ekskursiya tələbələrdə böyük təəssürat yaradaraq, onlara qürurlu anlar yaşatdı. Tələbələr sərgilənən eksponatlar sayəsində peşəkar ordusu olan Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin yenilməzliyinə, Vətən müharibəsində igidliklər göstərən soydaşlarımızın şücaətlərinə heyrətlərini bir daha ifadə ediblər.

Home | News | A group of lecturers and students of SSU visited the Military Trophies Park
On November 5, in connection with the Victory Day, a group of students and teachers visited the Military Trophies Park organized by the Student Union Committee of Sumgayit State University. During the visit, the students got acquainted with equipment, ammunition and other exhibits captured as military trophy during the Patriotic War, which began as a response to the next provocations of the enemy and ended with a historic victory under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
Under the guidance of the senior lecturer of Sumgayit State University, lieutenant colonel Tapdig Hajiyev, our students got more detailed information about the ammunition in the park.
Tapdig Hajiyev made a speech and said that the growing young generation, schoolchildren, students, and tourists coming to our country will once again witness that Azerbaijan is the winner and Armenia is the defeated country when they visit this park.
Elmin Novruzlu, the chairman of the Student Trade Union Committee of SSU, made a speech and noted that the number of visitors to the Military Trophies Park these days and the great interest in the park show that our people will keep the architects of this victory in their hearts forever.
It should be noted that in the Park of MilitaryTrophies, part of the military equipment captured from the enemy during the Patriotic War, more than 300 exhibits in total, including about 150 heavy equipment, tanks, combat vehicles, artillery installations, anti-aircraft missile complexes, small arms and other military transport types are exhibited.