Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Beynəlxalq Akkreditasiyanın ikinci günü davam edir
Oktyabrın 11-də ASİİN (Mühəndislik, İnformatika, Təbiət Elmləri və Riyaziyyat təhsil proqramları üzrə Beynəlxalq Akkreditasiya Agentliyi) ekspert qrupu SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin 3 təhsil proqramını-Kompüter mühəndisliyi, İnformasiya Texnologiyaları, Proseslərin Avtomatlaşdırılması mühəndisliyi ixtisaslarını beynəlxalq akkreditasiya etmək üçün yenidən SDU-da oldular.
Günün birinci yarısı beynəlxalq ekspertlər SDU-nun tələbələri ilə görüşüb, onlarla geniş müzakirələr apardılar.
Daha sonra ASİİN ekspert qrupu Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev, kafedra müdirləri və Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova ilə birgə fakültənin müasir laboratoriyalarına baxış keçirib, yeni alınmış müasir standartlara cavab verən avadanlıqların işi, həmçinin kompüterlə təchiz edilmiş auditoriyalar ilə yaxından tanış oldular. Bununla yanaşı universitetin qonaqları məşğələ dərslərində də iştirak etdilər.
Günün ikinci yarısı ekspertlər SDU-nun sənaye tərəfdaşları ilə görüş keçirdilər. Görüşdə Sumqayıt Texnologiyalar Parkı, Sumqayıt ASAN xidməti, Etilen-Polietilen zavodu, Neftqazavtomat Elmi-İstehsalat müəssisəsi, Sumqayıt Sukanal idarəsindən SDU-nun mütəmadi əməkdaşlıq etdiyi mütəxəssislər iştirak edirdilər.
Sonra isə beynəlxalq ekspert qrupu universitetin infrastrukuru, Tələbə evi və açıq səma altında yerləşən muzey – poliqon ilə yaxından tanış oldular.

Главная страница | Новости | В СГУ прошел второй день Международной аккредитации
11 октября экспертная группа ASİİN (Агентство по аккредитации образовательных программ в области инженерии, информатики, естественных наук и математики) продолжила в СГУ аккредитацию 3 образовательных программ факультета инженерии СГУ – Компьютерная инженерия, Информационные технологии, Инженерия автоматизации процессов.
В первой половине дня международные эксперты встретились со студентами СГУ. Далее экспертная группа ASİİN совместно с деканом факультета инженерии Улдузом Агаевым, заведующими кафедр и руководителем отдела обеспечения качества Нармин Гасановой осмотрели лаборатории и аудитории факультета, оснащенные современным оборудованием и компьютерами, отвечающими мировым стандартам. Гости университета также приняли участие на практических занятиях.
Во второй половине дня эксперты встретились с промышленными партнерами СГУ. Во встрече приняли участие специалисты Сумгаитского технологического парка, Центра услуг ASAN–Сумгаит, Этилен-полиэтиленового завода, научно-производственного предприятия «Нефтегазавтомат», администрация сумгаитского водоканала. Далее международная экспертная группа ознакомилась с инфраструктурой университета и осмотрела Дом студента и музей-полигон под открытым небом.