Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı TKTA-nın təlimlərini uğurla başa vurdu
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Dünya İqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının baş müəllimi Nihad Hüseynov Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin (TKTA) təhsil müəssisələrini və təhsil proqramlarının akkreditasiya qiymətləndirilməsi məqsədi ilə yaradılan ekspert bankına peşəkarların cəlb edilməsi üçün təşkil olunan kursların sertifikatlarına layiq görülüb.
Xatırladaq ki, Akkreditasiya Komissiyası tərəfindən həyata keçirilən sertifikasiyada iştirak etmək üçün müvafiq testlərdən keçə bilən 600 namizəd müsahibələrdə iştirak edib. Daxili keyfiyyət təminatına aid olan 1-ci modul təlimdə iştirak edən 350 namizəddən 252 nəfər 2-ci modula keçərək akkreditasiya prosesində ekspertlərin peşəkar fəaliyyətinə dair təlimlərə cəlb olunub. 2-ci modulu müvəffəqiyyətlə tamamlayan namizədlər yekun olaraq 3-cü modul təlimlərə cəlb olunublar.
Universitetimizin əməkdaşı Nihad Hüseynov hər biri bir həftəlik müddətinə təşkil olunan, müvafiq olaraq keyfiyyət təminatının qiymətləndirilməsi üzrə ekspert təliminin “Daxili keyfiyyət təminatı mexanizmləri”, “Xarici keyfiyyət təminatı”, “ATM-lərin akkreditasiyası üzrə qiymətləndirmə meyarları”na dair təlimi müvəffəqiyyətlə başa vuraraq hər üç modul üzrə sertifikat qazanmışdır.

Сотрудник СГУ успешно прошел тренинг АОКО
Старший преподаватель кафедры мировой экономики и маркетинга Сумгаитского государственного университета Нихад Гусейнов, награжден сертификатами курсов, организованных для привлечения специалистов в экспертный банк, созданный с целью аккредитационной оценки учебных заведений и образовательных программ Агентства по обеспечению качества в образовании (АОКО).
Отметим, что в собеседованиях приняли участие 600 кандидатов, которые прошли соответствующие тесты для участия в аттестации, проводимой Аккредитационной комиссией.
Из 350 кандидатов, принявших участие в 1-м модуле обучения по внутреннему обеспечению качества, 252 человека перешли на 2-й модуль и были задействованы в тренингах по профессиональной деятельности экспертов в процессе аккредитации.
Кандидаты, успешно завершившие 2-й модуль, были привлечены к тренингам 3-го модуля.
Сотрудник СГУ Нихад Гусейнов успешно прошел тренинги «Механизмы внутреннего обеспечения качества», «Внешнее обеспечение качества», «Критерии оценки аккредитации вузов» и был награжден сертификатами всех трех тренингов