SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatına yeni sədr seçildi
Oktyabrın 4-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatına yeni sədr seçkisi keçirildi.
Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı nümayəndələrinin nəzarəti ilə keçirilən seçki prosesi universitetin foyesində seçki qutularının yerləşdirilməsi ilə başladı.
Tələbələrin gizli səsverməsi ilə keçən demokratik və şəffaf seçkilərin nəticəsi olaraq Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbəsi Rəvan Paşayev səs çoxluğu ilə təşkilatın sədri seçildi.
Rəvan Paşayev ona göstərilən etimada görə seçkidə iştirak edən tələbə yoldaşlarına təşəkkür etdi. Tələbə Gənclər Təşkilatının yeni sədri gələcək planlarından danışdı, birgə aparılacaq işlərdə hər bir tələbəni fəal olmağa səslədi.

Home | News | A NEW CHAIRMAN WAS ELECTED TO THE STUDENT YOUTH ORGANIZATION OF SSU
On October 4, the election of a new chairman of the Student Youth Organization of Sumgayit State University was held.
The election process, which was supervised by representatives of the  Azerbaijan Student Youth Organizations"Union  began with the placing of ballot boxes in the lobby of the university.
As a result of the democratic and transparent elections held by students" secret voting, Ravan Pashayev, a third-year student of the faculty of History and geography, was elected the chairman of the organization by a majority of votes.
Ravan Pashayev thanked his fellow students who participated in the election for the trust shown to him. The new chairman of the Student Youth Organization talked about his future plans and called on every student to be active in joint activities.