Əsas səhifə | Xəbərlər | BP transmilli neft-qaz şirkəti ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Avqust 2023 10:00
BP transmilli neft-qaz şirkəti ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
Avqustun 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) bp şirkəti ilə SDU nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə bp-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov iştirak etdilər.
Öncə rektor professor Elxan Hüseynov və bp-nin Xəzər bölgəsində Xarici əlaqələr və kommunikasiya üzrə vitse prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli Ümummilli lider Heydər Əliyevin universitetin foyesində ucaldılmış büstü önünə gül dəstələri düzərək xatirəsini ehtiramla yad etdilər.
Hər iki tərəfin nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüşdə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov çıxış edərək qonaqları salamlayıb, universitetdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Azərbaycanda fəaliyyət göstərən ən iri neft şirkətlərindən biri kimi bp-nin ölkəmizdə neft sektorunun inkişafı naminə gördüyü işlərdən söhbət açıb. Bildirib ki, bp Azərbaycanda təkcə neft sektorunda deyil, iqtisadiyyatın digər bölmələrində, o cümlədən təhsil, mədəniyyət, sosial və s. sahələrdə də fəaliyyəti ilə diqqət cəlb edir. Şirkətin Azərbaycanın Ali təhsil müəssisələrinə müxtəlif sahədə layihələr həyata keçirmək üçün dəstək göstərməsi özəl sektorun təhsilə qayğısının bariz nümunəsidir.
Şirkətin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezident Bəxtiyar Aslanbəyli çıxış edərək bp – nin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi sosial layihələr barədə ətraflı məlumat verib. bp – nin Azərbaycanda fəaliyyət göstərdiyi illər boyu cəmiyyətə fayda gətirən təhlükəsiz və davamlı biznes fəaliyyətinə dair gördüyü işlərdən danışıb. Vitse prezident bildirib ki, Azərbaycanda bp-nin həyata keçirdiyi təhsil layihələrinin əsas məqsədlərindən biri ölkənin gələcəyi üçün insan kapitalının inkişafına yardım etməkdir. Bəxtiyar Aslanbəyli SDU ilə uzunmüddətli və davamlı əməkdaşlığın yaradılmasına xidmət edəcək təşəbbüslərin mühümlüyünü vurğulayıb.
Daha sonra tərəflər gələcək əməkdaşlığın istiqamətini müəyyən edəcək  Anlaşma memorandumu təşəbbüsü ilə çıxış etmişlər. Həmin memorandumun tərtib edilməsi İşçi qruplarına həvalə edilmişdir. Həmçinin istehsalat və tədris müəssisələri arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafına dair qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Home | News | A MEETING WAS HELD BETWEEN BP MULTINATIONAL OIL AND GAS COMPANY AND REPRESENTATIVES OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
Yerləşdirilmə tarixi : 03 August 2023 10:00
A MEETING WAS HELD BETWEEN BP MULTINATIONAL OIL AND GAS COMPANY AND REPRESENTATIVES OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
On August 2, a meeting was held between bp company and SSU representatives at Sumgayit State University (SSU).
The meeting was attended by Bakhtiyar Aslanbeyli, vice-president for communication and external relations in the Caspian region, and  rector of SSU professor Elkhan Huseynov.
First, rector professor Elkhan Huseynov and Bakhtiyar Aslanbeyli, vice president for Foreign Relations and Communication in the Caspian Region of BP, paid tribute to the memory of the national leader Heydar Aliyev by arranging flowers in front of the bust erected in the lobby of the university.
At the meeting attended by representatives of both sides, the rector of the university professor Elkhan Huseynov, greeted the guests and expressed his pleasure to see them at the university. He talked about the work done by BP for the development of the oil sector in our country as one of the largest oil companies operating in Azerbaijan. He said that BP in Azerbaijan is not only in the oil sector, but in other sections of the economy, including education, culture, social and other fields attract  attention with its activities. The support of the company  to Azerbaijan"s higher education institutions to implement projects in various fields is a clear example of the private sector"s concern for education.
Bakhtiyar Aslanbayli, BP"s vice president for the Caspian region Communications and External Affairs made a speech and gave detailed information about BP"s activities and social projects. He spoke about the work done by BP in Azerbaijan regarding safe and sustainable business activities that benefit the society. The vice president said that one of the main goals of educational projects implemented by BP in Azerbaijan is to help the development of human capital for the future of the country. Bakhtiyar Aslanbeyli emphasized the importance of initiatives that will serve to establish long-term and sustainable cooperation with SSU.
Later, the parties initiated a memorandum of understanding that will determine the direction of future cooperation. Drafting of that memorandum was entrusted to Working groups. Also, opinions were exchanged on other issues of mutual interest regarding the development of cooperation relations between production and educational institutions.