Əsas səhifə | Xəbərlər | BP transmilli neft-qaz şirkəti ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Avqust 2023 10:00
BP transmilli neft-qaz şirkəti ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib
Avqustun 2-də Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) bp şirkəti ilə SDU nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə bp-nin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli və SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov iştirak etdilər.
Öncə rektor professor Elxan Hüseynov və bp-nin Xəzər bölgəsində Xarici əlaqələr və kommunikasiya üzrə vitse prezidenti Bəxtiyar Aslanbəyli Ümummilli lider Heydər Əliyevin universitetin foyesində ucaldılmış büstü önünə gül dəstələri düzərək xatirəsini ehtiramla yad etdilər.
Hər iki tərəfin nümayəndələrinin iştirak etdiyi görüşdə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov çıxış edərək qonaqları salamlayıb, universitetdə görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Azərbaycanda fəaliyyət göstərən ən iri neft şirkətlərindən biri kimi bp-nin ölkəmizdə neft sektorunun inkişafı naminə gördüyü işlərdən söhbət açıb. Bildirib ki, bp Azərbaycanda təkcə neft sektorunda deyil, iqtisadiyyatın digər bölmələrində, o cümlədən təhsil, mədəniyyət, sosial və s. sahələrdə də fəaliyyəti ilə diqqət cəlb edir. Şirkətin Azərbaycanın Ali təhsil müəssisələrinə müxtəlif sahədə layihələr həyata keçirmək üçün dəstək göstərməsi özəl sektorun təhsilə qayğısının bariz nümunəsidir.
Şirkətin Xəzər regionunda kommunikasiya və xarici əlaqələr üzrə vitse-prezident Bəxtiyar Aslanbəyli çıxış edərək bp – nin fəaliyyət istiqamətləri, həyata keçirdiyi sosial layihələr barədə ətraflı məlumat verib. bp – nin Azərbaycanda fəaliyyət göstərdiyi illər boyu cəmiyyətə fayda gətirən təhlükəsiz və davamlı biznes fəaliyyətinə dair gördüyü işlərdən danışıb. Vitse prezident bildirib ki, Azərbaycanda bp-nin həyata keçirdiyi təhsil layihələrinin əsas məqsədlərindən biri ölkənin gələcəyi üçün insan kapitalının inkişafına yardım etməkdir. Bəxtiyar Aslanbəyli SDU ilə uzunmüddətli və davamlı əməkdaşlığın yaradılmasına xidmət edəcək təşəbbüslərin mühümlüyünü vurğulayıb.
Daha sonra tərəflər gələcək əməkdaşlığın istiqamətini müəyyən edəcək  Anlaşma memorandumu təşəbbüsü ilə çıxış etmişlər. Həmin memorandumun tərtib edilməsi İşçi qruplarına həvalə edilmişdir. Həmçinin istehsalat və tədris müəssisələri arasında əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişafına dair qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər barədə fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Главная страница | Новости | Состоялась встреча транснациональной нефтегазовой компании BP и представителей Сумгаитского государственного университета
Yerləşdirilmə tarixi : 03 Август 2023 10:00
Состоялась встреча транснациональной нефтегазовой компании BP и представителей Сумгаитского государственного университета
2 августа в Сумгаитском государственном университете (СГУ) состоялась встреча компании bp с представителями СГУ.
На встрече присутствовали вице-президент по связям и внешним связям в Каспийском регионе Бахтияр Асланбейли и ректор СГУ, профессор Эльхан Гусейнов.
Сначала ректор профессор Эльхан Гусейнов и вице-президент по внешним связям и коммуникациям в Каспийском регионе компании BP Бахтияр Асланбейли почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева, возложив цветы перед бюстом, установленным в вестибюле университета. .
На встрече, на которой присутствовали представители обеих сторон, ректор университета, профессор Эльхан Гусейнов поприветствовал гостей и выразил радость видеть их в университете. Как одна из крупнейших нефтяных компаний, действующих в Азербайджане, он рассказал о работе, проделанной BP для развития нефтяного сектора в нашей стране. По его словам, BP в Азербайджане работает не только в нефтяном секторе, но и в других отраслях экономики, включая образование, культуру, социальную сферу и т.д. привлекает внимание своей деятельностью на полях. Поддержка, оказываемая компанией высшим учебным заведениям Азербайджана в реализации проектов в различных областях, является ярким примером заботы частного сектора об образовании.
Бахтияр Асланбейли, вице-президент компании по коммуникациям и внешним связям в Каспийском регионе, выступил с речью и дал подробную информацию о деятельности и социальных проектах bp. Он рассказал о работе, проделанной компанией bp за годы ее деятельности в Азербайджане в области безопасной и устойчивой деловой деятельности, приносящей пользу обществу. Вице-президент сообщил, что одной из основных целей образовательных проектов, реализуемых BP в Азербайджане, является помощь в развитии человеческого капитала для будущего страны. Бахтияр Асланбейли подчеркнул важность инициатив, которые послужат установлению долгосрочного и устойчивого сотрудничества с СБУ.
Позже стороны инициировали меморандум о взаимопонимании, который определит направление дальнейшего сотрудничества. Разработка этого меморандума была поручена рабочим группам. Также состоялся обмен мнениями по другим вопросам, представляющим взаимный интерес, касающимся развития кооперационных отношений между производственными и образовательными учреждениями.