Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da keçmiş məzunlarla görüş keçirildi
İlk olaraq SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynovun adından qonaqları salamlayaraq, görüşdə iştirak etdiklərinə görə onlara təşəkkürünü bildirdi. O, qeyd etdi ki, vaxtilə universitetdə təhsil alan tələbələrin əksəriyyəti bu gün ölkəmizdə müxtəlif vəzifələr tutan, müəyyən mövqeyə malik ixtisaslı, peşəkar kadrlardır. Sonra Elmar Xəlilov son illərdə universitetdə görülən işlərdən, onun hərtərəfli inkişafından söz açdı. O, bildirdi ki, indi Sumqayıt Dövlət Universiteti yalnız elm və təhsil müəssisəsi kimi deyil, həm də mədəni mərkəz kimi öz fəaliyyətini bütün sahələrdə davam və inkişaf etdirir.
Görüşdə çıxış edən Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin müdiri dosent Əmirxan İsayev SDU-nun hər zaman öz məzunlarına diqqətlə yanaşdığını qeyd etdi. O, SDU ilə məzunlar arasında sıx əlaqələrin qurulmasının çox əhəmiyyətli və faydalı nəticələr verə biləcəyini bildirdi. Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin fəaliyyətinin də bu əməkdaşlığın dərinləşməsindəki rolunu vurğuladı. Əmirxan İsayev belə görüşlərin mütəmadi olaraq təşkil olunmasının vacibliyini bir daha nəzərə çatdırdı.
Daha sonra keçmiş məzunlar görüşün təşkilinə şərait yaradığına görə rektor professor Elxan Hüseynova minnətdarlıqlarını bildirdilər. Onlar öz fəaliyyətləri barədə geniş məlumat verdilər və tələbəlik illəri ilə bağlı öz xoş xatirələrini bölüşdülər. Görüşdə iştirakdan məmnun olduqlarını qeyd edən məzunlar universitetdə son dövrlər gedən inkişafı yüksək dəyərləndirdilər.

Главная страница | Новости | В СГУ прошла встреча с выпускниками
Проректор СГУ по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов приветствовал гостей от имени ректора проф. Эльхана Гусейнова и поблагодарил их за участие в мероприятии. Проректор отметил, что большинство бывших студентов вуза, являясь квалифицированными кадрами, занимают самые различные должности, в том числе и руководящие. Далее Эльмар Халилов рассказал о развитии университета в последние годы. Он отметил, что сейчас Сумгаитский государственный университет развивает свою деятельность по всем направлениям как научно-образовательное учреждение и культурный центр.
Руководитель Центра карьеры и работы с выпускниками доц. Амирхан Исаев отметил, что СГУ всегда внимательно относится к своим выпускникам. Он подчеркнул роль Центра карьеры и выпускников в углублении сотрудничества с выпускниками и отметил значение организации подобных встреч в дальнейшем.
Выпускники выразили благодарность ректору проф. Эльхану Гусейнову за созданные условия для организации встречи. Они рассказали о своей деятельности и поделились воспоминаниями о студенческих годах. Выпускники высоко оценили проводимые в университете работы и выразили свое удовлетворение от встречи.