Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU tələbələri II Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsində diplom və sertifikatlarla təltif olundular
SDU tələbələri II Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsində diplom və sertifikatlarla təltif olundular
İyunun 17-də Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Mərkəzi Aparatı, YAP Gənclər Birliyi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümünə həsr olunmuş “Heydər Əliyev irsinin təşviqi innovativ həllərdə” adlı 2 Rəqəmsal İdeya Müsabiqəsi keçirilib.
Məlumat üçün bildirək ki, SDU tələbələrinin də qatıldığı bu müsabiqəyə respublikamızın 63 inzibati ərazi vahidliyindən 1372 gənc müraciət edib. Onlardan 120 nəfər seçilərək 30 fərqli komandada yarışıb.
İştirakçılar “Qarabağ arzusunda” komanda quruculuğu fəaliyyətində, “Daim yaddaşımızda” rəqəmsal həll konseptində, “Örnək ömür” intellekt rinqində və “100 ilin astanasında” tarixi faktlar yarışında iştirak ediblər. Onlar xüsusi mentorlarla komanda katalizatoru, hakaton, intellekt rinqi, beyin fırtınası, ideyalar sərgisi və layihələrin təqdimatından təşkil olunmuş komanda yarışlarında ən yaxşı olmaq üçün mübarizə aparıblar. 30 komandadan 10-u finala vəsiqə qazanıb. Münsiflər heyəti tərəfindən 3 qalib komanda müəyyən edilib.
Yarışın sonunda SDU-nun Riyaziyyat fakültəsinin 427 saylı qrup tələbəsi Ləman Balabəyovanın da qatıldığı “İstiqlal” komandası II yerə layiq görülüb. Komanda üzvləri diplom və xatirə hədiyyələri ilə mükafatlandırılıblar. Müsabiqədə iştirak edən digər tələbələrimiz isə sertifikatlarla təltif olunublar.
İyunun19-da universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov müsabiqədə iştirak edən tələbələri qəbul edərək universitet rəhbərliyi adından onları təbrik etdi və uğurlar arzuladı.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ награждены дипломами и грамотами на II Конкурсе цифровых идей
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Июнь 2023 13:07
Студенты СГУ награждены дипломами и грамотами на II Конкурсе цифровых идей
17 июня прошел Второй конкурс цифровых идей, посвященный 100-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева «Продвижение наследия Гейдара Алиева в инновационных решениях», организованный совместно Центральным аппаратом партии «Ени Азербайджан», Союзом молодежи партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) и БВШН.
На участие в конкурсе подали заявки 1372 человека из 63 административно-территориальных единиц нашей республики. Среди участников конкурса были и студенты СГУ. Из них были отобраны 120 человек, которые были распределены по 30 командам.
Участники приняли участие в конкурсах «Карабахская мечта» по формированию команды, «Всегда в нашей памяти» по концепции цифрового решения, интеллектуальном ринге «Жизнь ставшая примером» и конкурсе исторических фактов «На пороге 100 летия». Специальные наставники помогали соревнующимся командам по конкурсным темам командного катализатора, хакатона, мозгового штурма, выставки идей и презентации проекта. В финал вышли 10 из 30 команд. Жюри определило 3 команды-победителя.
По итогам соревнований команде «Истиглал», в которой участвовала студентка 427 группы математического факультета СГУ Ляман Балабекова было присуждено 2 место. Члены команды были награждены дипломами и памятными подарками. Другие студенты вуза, участвовавшие в конкурсе, были награждены грамотами.
19 июня проректор по социальным вопросам и связям с общественностью доц. Эльмар Халилов принял студентов участников конкурса и от имени руководства университета поздравил их и пожелал успехов.