Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU ilə BANM arasında imzalanmış memorandumun icra məsələlərinin müzakirəsi ilə bağlı İşçi qrupunun görüşü keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 26 May 2023 20:00
SDU ilə BANM arasında imzalanmış memorandumun icra məsələlərinin müzakirəsi ilə bağlı İşçi qrupunun görüşü keçirildi
Mayın 25-də SDU-nun nümayəndə heyəti ilə SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin heyəti arasında işgüzar görüş keçirildi. Görüşdə SDU tərəfindən Mühəndislik fakültəsinin dekanı dosent Ulduz Ağayev, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova, Strateji İnkişaf Mərkəzinin direktoru dosent Günel Paşayeva, BANM tərəfindən isə Mühəndislik fakültəsinin dekanı Sevda Zərgərova, Tədris-metodiki şöbənin müdiri Rima Quliyeva, Keyfiyyətin təminatı şöbəsinin rəisi Güldənə Hidayətli, Davamlı təhsil fakültəsinin dekan müavini Bağçagül İmanova iştirak edirdi.
Görüş zamanı SDU-nun nümayəndə heyəti BANM-ın geniş, müasir tədris laboratoriyaları, idman zalı, tələbə evinə baxış keçirdilər.
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbi və Sumqayıt Dövlət Universiteti arasında anlaşma memorandumunda əks olunmuş əməkdaşlıq istiqamətləri:  Tədris-metodiki vəsaitlərin hazırlanması, müxtəlif aktual mövzular üzrə birgə elmi-tədqiqatların aparılması, innovativ layihələrin işlənib-hazırlanması və həyata keçirilməsi barədə fikir mübadiləsi aparıldı. Birgə əməkdaşlıq çərçivəsində beynəlxalq əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, bu sahədə qarşılıqlı dəstəyin göstərilməsi, tərəflərin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun təlimlərin, treninqlərin keçirilməsi, eləcə də əməkdaşların və tələbələrin zəruri ixtisaslar üzrə bilik və bacarıqlarının artırılması üçün müvafiq tədris kurslarına, təlimlərə qarşılıqlı cəlb edilməsi görüşün əsas prioritet məsələlərindən oldu. Bununla yanaşı, müxtəlif aktual mövzular üzrə birgə konfrans, seminar, dəyirmi masa və digər elmi tədbirlərin keçirilməsi, tərəflərin aparıcı professor və müəllimlərin müvafiq təlim-tədris proseslərində mühazirə, seminar və laboratoriya dərslərinin aparılmasına qarşılıqlı cəlb olunması məsələləri müzakirə olundu.

Главная страница | Новости | Состоялось заседание рабочей группы по обсуждению вопросов реализации меморандума, подписанного между СГУ и БВШН
Yerləşdirilmə tarixi : 26 Май 2023 20:00
Состоялось заседание рабочей группы по обсуждению вопросов реализации меморандума, подписанного между СГУ и БВШН
25 мая состоялась встреча между делегацией СГУ и Бакинской высшей школой нефти SOCAR. Во встрече приняли участие декан факультета инженерии СГУ доц. Улдуз Агаев, руководитель научной части доц. Самир Оруджев, руководитель отдела обеспечения качества Нармин Гасанова, директор Центра стратегического развития доц. Гюнель Пашаева, декан инженерного факультета БВШН Севда Заргярова, заведующая учебно-методическим отделом Рима Гулиева, заведующая отделом обеспечения качества Гюльдане Гидаятли, заместитель декана факультета непрерывного образования Бахчагюль Иманова.
В рамках программы встречи делегация СГУ осмотрела просторные, современные учебные лаборатории, спортивный зал и студенческий дом БВШН.
Бакинская высшая школа нефти SOCAR и Сумгаитский государственный университет обменялись мнениями по направлениям сотрудничества, отраженным в меморандуме о взаимопонимании, подготовке учебно-методических материалов, проведении совместных научно-исследовательских работ по различным актуальным темам, разработке и реализации инновационных проектов. Развитие международных связей в рамках совместного сотрудничества, оказание взаимной поддержки в данной сфере, проведение тренингов и мастер-классов в соответствии с направлениями деятельности сторон, а также взаимное вовлечение сотрудников и обучающихся в соответствующие образовательные курсы и тренинги для повышения их знаний и навыков по необходимым специальностям стали главными приоритетными вопросами встречи. Кроме того, были обсуждены вопросы проведения совместных конференций, семинаров, круглых столов и других научных мероприятий по различным актуальным темам, взаимного привлечения ведущих профессоров и преподавателей сторон к проведению лекций, семинаров и лабораторных занятий в соответствующих учебно-методических процессах.