Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Filologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 12 May 2023 16:54
SDU-nun Filologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi
Mayın 12-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsində Tələbə Elmi Cəmiyyətinin VIII tələbə elmi konfransı keçirildi.
Konfrans plenar iclasın işi ilə başladı. Giriş sözü ilə fakültənin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva konfransı açıq elan etdi. O, çıxışında illərdir ənənə halına gəlmiş bu konfransın tələbələrin həyatındakı mühüm rolundan, universitetdə tələbələr üçün yaradılmış münbit şəraitdən danışdı və konfransın işinə uğurlar arzuladı.
SDU TEC-in elmi rəhbəri dosent Lalə Bunyatova TEC-in ümumi iş prinsipindən, universitet üzrə görülən işlərdən danışaraq qeyd etdi ki, pandemiya vaxtı TEC-in fəaliyyətində müəyyən zəifləmə olsa da, hal-hazırkı konfransın işi də bu zəifləmənin tarixə qovuşduğunun rəsmi təsdiqidir.
Filologiya fakültəsi TEC-in elmi rəhbəri, Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının  baş müəllimi Afət Rəfiyeva fakültə üzrə görülən işlərin ümumi vəziyyəti haqqında məlumat verərək gələcəkdə fəaliyyətlərini daha da genişləndirəcəklərini qeyd etdi.
Daha sonra plenar iclas işini 4 tələbənin məruzəsi ilə davam etdirdi. Məruzələr ətrafında maraqlı müzakirələr aparıldı.

На филологическом факультете СГУ прошла VIII студенческая научная конференция Студенческого научного общества
12 мая на филологическом факультете Сумгаитского государственного университета состоялась VIII студенческая научная конференция Студенческого научного общества.
Конференция началась с пленарного заседания. Декан факультета доц. Севиндж Гамзаева объявила конференцию открытой. Она рассказала о значении ставшей уже традицией конференции в жизни студентов, об условиях, созданных для студентов в университете, и пожелала успехов работе конференции.
Научный руководитель СНО СГУ доц. Лала Буньятова рассказала о деятельности общества в университете и отметила, что хотя в период пандемии деятельность СНО немного приостановилась, нынешняя конференция, является свидетельством того, что СНО вновь активно работает со студентами.
Руководитель СНО филологического факультета, ст. преп. кафедры литературы Азербайджана и зарубежных стран Афат Рафиева дала информацию о текущем положении на факультете и отметила, что в будущем планируется расширить деятельность СНО.
На пленарном заседании были прослушаны доклады 4-х студентов и состоялись обсуждения по теме докладов.